На сайті 53 гостей та відсутні користувачі

Жителю міста ЖИТЕЛЮ МІСТА Правова приймальня Як отримати свідоцтво про народження дитини, яка народилась на тимчасово окупованій території України

Як отримати свідоцтво про народження дитини, яка народилась на тимчасово окупованій території України

Створено: Вівторок, 21 березня 2017, 16:30
Перегляди: 193

Для отримання свідоцтва про народження дитини, яка народилася на ТОТ (АР Крим, м.Севастополь та окремі райони Луганської та Донецької областей), батькам,родичам, їхнім представникам або іншим законним представникам дитини*

 

НЕОБХІДНО:.      Подати до будь-якого суду за межами Тнезалежно від свого місця проживання:

·        заяву про встановлення факту народження особи (зразок додається);

·        належні докази*;

·        квитанцію про сплату судового збору: 320 грн. - з 01.01-30.04.2017 року;

 336,80 грн. – з 01.05-30.11.2017 року;

 352,40 грн. – з 01.12.-31.12.2017 року.

   Така справа розглядається судом невідкладно з моменту надходження заяви.

       У разі задоволення заяви, суд невідкладно видає копію рішення заявнику, в якому зазначає дані про дату і місце народження дитини, її стать, відомостіпро батьків, або надсилає копію рішення до відділу рацс для державної реєстрації (у разі відсутності заявника під час проголошенні рішення).

Суд повертає заяву –у разі неналежної форми заяви або відсутності вказаних у заяві документів.

Суд відмовляє у задоволенні заяви - у разі недостатності доказів.

Для отримання свідоцтва про народження заявник подає до будь-якого відділу державної реєстрації актів цивільного стану копію рішення суду про встановлення відповідного факту та свій паспорт громадянина України.

Важливо!

      Родичами є: чоловік, дружина, батько, мати, вітчим, мачуха, син, дочка, пасинок, падчерка, рідний брат, рідна сестра, дід, баба, прадід, прабаба, внук, внучка, правнук, правнучка, усиновлювач чи усиновлений, опікун чи піклувальник, особа, яка перебуває під опікою або піклуванням, а також особи, які спільно проживають, пов’язані спільним побутом і мають взаємні права та обов’язки, у тому числі особи, які спільно проживають, але не перебувають у шлюбі. Законними представниками є батьки (усиновлювачі), опікуни.

 У разі посилання на свідчення свідків заявник повинен переконатись, що вони зможуть з’явитися до суду у день подання заяви про встановлення факту.

Доказами у справі можуть бути письмові докази: оригінали чи копії медичних документів, пояснення заінтересованих осіб, їхніх представників, свідчення свідків, речові докази, зокрема звуко- і відеозаписи, висновки експертів. Документи, видані органами та установами (в т.ч., лікарняними закладами), що знаходяться на ТОТ, теж можуть братися до уваги судом.

Начальник Нововолинського МВ ДРАЦС                                 Л.В. Савік