Правова допомога СТАВАЙ ПРИСЯЖНИМ — БЕРИ УЧАСТЬ У ЗДІЙСНЕННІ ПРАВОСУДДЯ

СТАВАЙ ПРИСЯЖНИМ — БЕРИ УЧАСТЬ У ЗДІЙСНЕННІ ПРАВОСУДДЯ

Створено: Середа, 02 жовтня 2019, 13:10

72597284 523306378469989 3530947563853185024 n

Друзі, ми розпочинаємо правопросвітницьку кампанію «Я маю право бути присяжним», в рамках якої розповідатимемо вам про можливість здійснювати правосуддя через присяжних. У сьогоднішній рубриці нагадаємо, як ними стати. Отже, для цього потрібно бути громадянином України, володіти державною мовою та постійно проживати на території, на яку поширюється юрисдикція відповідного окружного суду. Вікова категорія — від 30 до 65 років.

Алгоритм ваших дій:
1. Вам потрібно звернутись до місцевої ради із заявою про включення до списку присяжних. Важливо наголосити, що саме органи місцевого самоврядування формують і затверджують список громадян, які постійно проживають на території, на яку поширюється юрисдикція відповідного суду, відповідають вимогам до присяжних та дали згоду бути присяжним.
2. Якщо ж всі вимоги дотримано - місцева рада своїм рішення включає вас до списку присяжних.
3. Список присяжних направляється у відповідний суд.
4. Автоматизована система документообігу суду відбирає присяжних для участі у конкретній справі.
5. Присяжний зобов’язаний вчасно з’явитися на запрошення суду для участі в судовому засіданні.

Якщо у вас виникнуть додаткові запитання, звертайтесь на “гарячу” телефонну лінію Державної судової адміністрації України за номером 0 800 501 492.