Правова допомога Суспільно корисні роботи - один із видів покарання для неплатників аліментів

Суспільно корисні роботи - один із видів покарання для неплатників аліментів

Створено: Вівторок, 27 серпня 2019, 09:35

Друзі, сьогодні ми розкажемо Вам про суспільно корисні роботи, які є одним із видів покарання для неплатників аліментів.

Зазначимо, що цей вид покарання був введений першим пакетом законопроектів #ЧужихДітейНеБуває, що набули чинності у минулому році.
Варто знати, якщо сукупний розмір заборгованості з виплати аліментів перевищує суму відповідних платежів за 6 місяців, то боржник підлягає адміністративній відповідальності у вигляді суспільно корисних робіт.
Але, якщо ж такі аліменти мають сплачуватись на дитину, яка має інвалідність або є важкохворою, то заборгованість має становити у сукупному розмірі суму відповідних платежів за 3 місяці для притягнення боржника до адміністративної відповідальності.
Проте, не всіх осіб можна притягнути до суспільно-корисних робіт.
Так, вони не призначаються особам, визнаним інвалідами I або II групи, вагітним жінкам, жінкам старше 55 років та чоловікам старше 60 років.
Суспільно корисні роботи можуть призначатися на строк від 120 до 360 годин і виконуються не більше восьми годин, а неповнолітніми – не більше двох годин на день.

Суспільно корисні роботи боржник має виконувати у вільний від роботи чи навчання час і за їх виконання порушнику нараховуватиметься плата за виконану ним роботу.
Оплата праці здійснюється погодинно за фактично відпрацьований час у розмірі не меншому, ніж встановлений законом мінімальний розмір оплати праці.
У цьому році за ініціативи державних виконавців винесено 388 постанов про накладення на боржника стягнення у вигляді суспільно корисних робіт.
З 1 січня 2019 року, завдяки застосуванню нових обмежень, державними виконавцями юстиції Волині стягнуто 256 572 тис грн., які спрямовані на виплату аліментів.

Ми працюємо для Вас! ДВС_діє