На сайті 62 гостей та відсутні користувачі

Правова допомога Виїзд дитини за кордон – що потрібно знати!

Виїзд дитини за кордон – що потрібно знати!

Створено: Середа, 02 травня 2018, 12:15
Перегляди: 158
Поділитися

 

            У період літніх канікул є актуальним питання виїзду дітей за кордон. Мета відвідати дитиною іншу країну у всіх батьків різна - здійснення туристичної подорожі, поїздка до родичів, надання можливості дитині в легкий спосіб допомогти вивчити іноземну мову та витратити час відпочинку на здобуття нових знань. Основним обов’язком батьків є піклування про здоров’я дитини, її фізичний, духовний та моральний розвиток.

            Законодавством України передбачено, що дитина яка не досягла шістнадцяти років, має право на виїзд за межі України лише за згодою батьків (усиновлювачів), піклувальників та в їхньому супроводі або в супроводі осіб, які уповноважені ними. Виїзд з України громадян, які не досягли 16-річного віку, в супроводі одного з батьків або інших осіб, уповноважених одним з батьків дозволяється за наявністю нотаріально посвідченої згоди.

Які відомості повинні відображатися в нотаріальній згоді батьків?

Перш за все, це зазначення держави прямування та відповідного часового проміжку   перебування у цій державі.

Коли така згода іншого з батьків не потрібна?

$1·         У випадках, якщо другий з   батьків   є   іноземцем   або   особою   без громадянства, що підтверджується записом про батька у свідоцтві про народження дитини, та який (яка) відсутній у пункті пропуску.

$1·         Якщо у паспорті громадянина України для виїзду за кордон, з яким   перетинає   державний кордон дитина, що не досягла 16-річного віку, або її проїзному документі   є запис про вибуття на постійне місце проживання за межі України чи відмітка про взяття на постійний консульський облік у дипломатичному представництві або консульській установі України за кордоном.

$1·         У разі пред'явлення документів або їх нотаріально засвідчених копій:

- свідоцтва про смерть другого з батьків;

- рішення суду про позбавлення батьківських прав другого з батьків;

- рішення суду   про   визнання   другого з батьків безвісно відсутнім;

- рішення суду про визнання другого з батьків недієздатним;

- рішення суду про надання дозволу на виїзд з України громадянину, який не досяг 16-річного віку, без згоди та супроводу другого з батьків;

- довідки про народження дитини, виданої відділом реєстрації актів цивільного стану, із зазначенням підстав внесення відомостей про батька (під час виїзду дитини за кордон у супроводі одинокої матері);

- довідки про наявність заборгованості із сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців, виданої органом державної виконавчої служби  

            Як отримати дозвіл на виїзд дитини за кордон коли стосунки батьків «напружені»?

            В такому випадку варто звернутися в письмовому порядку до іншої сторони з пропозицією за добровільної згоди з’явитися до нотаріуса. В листі необхідно зазначити дату та місце вчинення майбутньої нотаріальної дії, описати мету перетину дитиною кордону, період поїздки. Рекомендовано залишити копію пропозиції та квитанцію про поштове відправлення на випадок, коли інший з батьків уникатиме чи не бажатиме надавати таку згоду, які в майбутньому стануть доказами по суті позову.

            Як отримати дозвіл суду на виїзд дитини без згоди батька?

            В першу чергу потрібно проконсультуватися з юристом, який допоможе здійснити аналіз справи, зібрати додаткові докази та сформує позов. В позові зазначається проміжок часу, на який потрібен дозвіл, країна у яку планується поїздка, підстава необхідності виїзду дитини за кордон (наприклад: запрошення від родичів, туристична путівка і т.д.). При зверненні до суду позивачем сплачується судовий збір, який згодом може бути відшкодований.

Контактна інформація:

Володимир-Волинський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги знаходиться за адресою: м. Володимир-Волинський, вул. Устилузька, 19, тел. (03342) 3-80-11, viber+380731264143. е-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Нововолинське бюро правової допомоги знаходиться за адресою: м. Нововолинськ, вул. В. Винниченка, буд. 14, тел. (03344) 4-48-14, е-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.