Правова допомога Береш участь у «сірих» схемах перетину кордону машин з іноземною реєстрацією - будь готовий заплатити штраф 8500 грн!

Створено: Вівторок, 19 вересня 2017, 15:18

До Нововолинського бюро правової допомогиостанім часом надходить багато звернень  від громадян  міста, щодо  правомірності дій осіб,   які оформляють на громадянина України авто з іноземною реєстрацією з метою ввезення (транзиту) транспортного засобу на територію України обіцяючи при цьому грошову винагороду різного розміру  та відсутність проблем з законом для них у майбутньому. В одних випадках громадяни знають, що авто ввозиться в Україну на їх ім’я, а в інших випадках навіть не здогадуються про це.

Незалежно від того чи Ви погодились добровільно на таку аферу з метою легкого збагачення, чи стали учасником сірої схеми перетину кордону авто з іноземною реєстрацією проти власної волі (наприклад передали свої персональні дані шахраям ) будьте готові заплатити  штраф!

Як діяти в такій ситуації консультують фахівці Нововолинського бюро правової допомоги.

При перетині кордону і на митниці особисто пред’являйте свої документи прикордоннику  і митнику, не передавайте їх водію автомобіля для відмітки на митниці.

Пунктом 3 ч.1 ст.93 Митного Кодексу України встановлено, що товари, транспортні засоби комерційного призначення, що переміщуються у митному режимі транзиту, повинні бути доставленими у орган доходів і зборів призначення до закінчення строку, визначеного статтею 95 цього Кодексу. Для автомобільного транспорту визначеного пунктом 1 ч.1 ст.95 Митного Кодексу України визначено строк транзиту у 10 діб (у разі переміщення в зоні діяльності однієї митниці - 5 діб).

Відповідно до ч.3 ст.470 Митного Кодексу України перевищення встановленого статтею 95 цього Кодексу строку доставки товарів, транспортних засобів комерційного призначення, митних або інших документів на ці товари більше ніж на десять діб, а так само втрата цих товарів, транспортних засобів, документів чи видача їх без дозволу органу доходів і зборів тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян ( 500 х 17 грн. = 8500 грн.).

Якщо ж вже отримали повідомлення органів ДФС України про порушення  митного режиму транзиту транспортних засобів необхідно з’явитися на виклик про розгляд справи про адміністративне правопорушення, або надати свої пояснення в письмовому вигляді. Рішення про  притягнення до адміністративної відповідальності та накладення штрафу можна оскаржити в судовому порядку. Однак слід мати на увазі, що довести в суді свою невинуватість можливо лише за наявності вагомих доказів, і як показує судова практика зробити  це вкрай важко.  За юридичною допомогою та супроводом  у цій справі Ви можете  звернутись до Нововолинського бюро правової допомоги. Крім того, якщо є на те підстави юристи допоможуть  Вам скласти заяву  до Нововолинського відділу поліції ГУНП у Волинській області  про вчинення шахрайських дій по факту ввезення транспортного засобу з іноземною реєстрацією;

Студент 6-го курсу факультету правознавство

Національного університету

«Львівська політехніка» / практикант відділу

«Нововолинське бюро правової допомоги»