Правова допомога Виплата частини зекономлених субсидій у вигляді “живих” грошей.

Виплата частини зекономлених субсидій у вигляді “живих” грошей.

Створено: Вівторок, 15 серпня 2017, 09:34

Рішення Уряду від 26.04.2017 року про внесення змін до деяких Постанов КМУ, в тому числі до №848 «Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива», передбачає чіткий алгоритм монетизації частини зекономлених житлових субсидій.

Про це, зокрема йдеться у підписаній Прем’єром-міністром України Володимиром Гройсманом Постанові Кабінету Міністрів України № 300

Відповідно до документа Урядовий проект монетизації частини зекономлених субсидій передбачає грошову виплату енергоощадним родинам – еквівалент вартості зекономлених 150 кіловат електроенергії, якщо цей ресурс використовується для опалення, або 100 кубів газу.

До 1 липня 2017 року підприємства-виробники чи підприємства-виконавці послуг з газо-, та електропостачання в паперовому та електронному вигляді повинні надати структурному підрозділу з питань соціального захисту населення списки енергоощадних субсидіантів із зазначенням суми невикористаної державної допомоги.

Субсидіантам, які вели енергоефективне домогосподарство, для отримання коштів необхідно буде з 1 липня до 1 вересня подати заяву у місцеве управління соціального захисту населення, на підставі якої здійснюватиметься виплата грошової винагороди за енергоефективність.

Інформацію про наявність економії кожен отримувач субсидії може відслідковувати у своїй платіжці або шляхом звернення до постачальника газу чи електроенергії, якщо вони використовуються для опалення.

Відкриття рахунку в банку, як і вибір самої уповноваженої банківської установи, через які проводяться виплати соціальних допомог та пенсій, здійснюється субсидіантом самостійно. На момент подачі заяви рахунок в банку повинен бути вже відкритим. Також субсидіант має право отримати кошти через відділення поштового зв’язку.

Згідно зі статтею 165.1.1 Податкового кодексу України, субсидія, незалежно від вигляду в якому вона виплачується, не включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку. Тому монетизація частини зекономлених субсидій жодним чином НЕ впливає на процес декларування, а отримана від держави сума НЕ повинна зазначатися у Декларації про доходи громадян.

ЗРАЗОК

______________________________________

(найменування структурного підрозділу

___________________________________________

з питань соціального захисту населення)

ЗАЯВА

про виплату частини зекономлених субсидій

Від ___________________________________________________________________________

(прізвище, ім.’я, по батькові)

зареєстроване (для орендарів – фактичне) місце проживання: _______________________ __

_____________________________________________________________________________ _

контактний телефон ______________ паспорт: серія ________ № _______________________

____________________________________________________ / ______ / _______ / ________ р.

( ким і коли виданий )

реєстраційний номер облікової картки платника податку ______________________________

Прошу  перерахувати  на  особовий  рахунок № ____________     в  банківській установі ____________________________ чи на відділення  поштового зв’язку ПАТ «Укрпошта»

(назва банку)

частину невикористаної суми субсидії для відшкодування витрат на оплату послуг з газо-, чи електропостачання для індивідуального опалення (необхідне підкреслити).

____/ _____________ / _____ р.                                            _____________________

(підпис)

Нововолинське бюро правової допомоги.