Про місто НОВИНИ МІСТА Почесні громадяни міста

Почесні громадяни міста

Починаючи з перших трудових буднів, місто мало своїх славних трударів. Тринадцятеро осіб Нововолинська удостоєні найвищої нагороди - "Почесний громадянин міста".Це високе звання першим отримав Климук Андрій Федотович (1913-1993). Із 1949 року, починаючи з першого кілочка, впродовж усього життя він зводив нові будинки в місті. Будови перших вулиць належать бригаді теслярів, очолюваної Андрієм Федотовичем

Звання "Почесний громадянин міста" удостоєний керуючий трестом "Укрзахідвугілля", ветеран війни Мартиненко Іван Андрійович (1916-1997), який у 1956 році був призначений головним інженером тресту. Своїм розумом, знаннями гірничої справи він зробив вагомий внесок у розвиток вуглевидобувної галузі. Інтелігентністю, виваженістю, повагою до людей завоював авторитет і шану у місті.

Із 1954 року у сфері комунального господарства творчо і наполегливо трудився Курас Степан Якимович (1930-1998). 40 років був незмінним начальником "Водоканалу".

Уміло і сумлінно трудився робітник очисного вибою, згодом бригадир на шахтах №№ 3,9 Сівак Володимир Якович (1930 р.н.). Керував комплексною бригадою із 46 чоловік. Видобуток вугілля на добу становив 1176 тонн.
У 1956 році прибув за оргнабором на будівництво міста Старостенков Микола Іванович (1930-2004 рр..) Сумлінно трудився столяром, бетонником, муляром - монтажником на будовах. Бригаді мулярів, очолюваної ним, належать будови 15-го мікрорайону, заводу СТО. Микола Іванович виховав 145 учнів висококваліфікованих спеціалістів.
У роки незалежності нашої держави удостоєний звання "Почесний громадянин міста" учасник національно-визвольної боротьби 50-х років, політвязень сталінських таборів, учитель, громадський діяч Рябченюк Ананій Павлович (1930-1996). З 1956 року він працював на шахтах міста (паралельно навчався), згодом учителював, виховуючи молоде покоління, а на зорі відродження України став лідером демократичних сил міста. Маючи поетичну душу, написав чимало поезій, які видано окремою збіркою "Біль і спів серця".

Із 1955 року починав свою трудову діяльність у Нововолинську молодий спеціаліст Горбунов Олександр Іванович (1936-2002). Більше 40 років він віддав гірничій промисловості. З них 22 роки очолював шахти.
У 10-ту річницю незалежності України було присвоєно звання "Почесний громадянин міста" інваліду війни, хірургу, кандидату медичних наук Сокольському Вольфу Мойсейовичу. Лікар-хірург сумлінно стояв за операційним столом 52 роки, рятуючи людські життя. Тисячі операцій, десятки учнів на рахунку у знаменитого хірурга.
 Із 1959 року живе у місті і плідно працює на творчій ниві колишній в'язень сталінських таборів, самодіяльний композитор і поет Каліщук Олександр Пилипович. Упродовж творчого життя написав більше тисячі пісень, створив народну чоловічу капелу шахтарів, ансамбль "Райдуга". У своїх численних поезіях оспівав волинський край, наше місто, людську красу, мову солов'їну, землю материнську. Чимало творів - власних і чужих - поклав на музику. Вийшли такі його збірки: "Волиняночка", "Дзвонять в церкві дзвони", "Я-українець", "Подарунок душі". У 1992 році йому присвоєно звання "Заслужений працівник культури України .
Рішенням міської ради № 17/25 від 20 грудня 2007 року було присвоєно звання "Почесний громадянин міста Нововолинська" посмертно Яновичу Олександру Олександровичу та Разборському Олександру Андрійовичу.
Рішенням міської ради № 29/18 від 16 грудня 2013 року присвоєно звання "Почесний громадянин міста Нововолинська" посмертно Лейкіну Михайлу Яковичу
.

Згідно з рішенням міської ради від 04 серпня 2017 року № 18/38  за громадянську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння Українському народу, виявлені під час Революції гідності, присвоєно звання “Почесний громадянин міста Нововолинська” посмертно     Герою України Байдовському Сергію Романовичу.

Відповідно до рішення Нововолинської міської ради від  21 серпня 2018 року №25/1 присвоєно   звання «Почесний громадянин міста Нововолинська» (посмертно) загиблим  учасникам антитерористичної операції на Сході України, а саме:  Бірюкову Роману Ростиславовичу,  Бугайчуку Сергію Анатолійовичу,  Гані Івану Івановичу,  Демчуку Вадиму Володимировичу, Задорожньому Андрію Володимировичу,  Комаристому Андрію Валерійовичу, Корнелюку Богдану Олександровичу, Попову Павлу Володимировичу, Свинчуку Олександру Юрійовичу, Смирнову  Олександру Сергійовичу, Пушкаруку Володимиру Сергійовичу, Пушкаруку Олегу Вікторовичу,   Шепелюку Олексію Борисовичу.