На сайті 59 гостей та відсутні користувачі

Про місто НОВИНИ МІСТА Мобілізація та зміни в законодавстві

president1    kabmin1    verhovna-rada1

Мобілізація та зміни в законодавстві

Створено: Середа, 13 серпня 2014, 10:25
Перегляди: 4388
Поділитися

 2 copy

Захист Батьківщини, територіальної цілісності та суверенітету України є конституційним обов'язком громадян. Порядок проведення мобілізації регулюється Законом України "Про військовий обов'язок і військову службу", Законом України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" та іншими нормативно-правовими актами.


          Перший Указ про мобілізацію з’явився 17 березня  2014 року за №303/2014 «у зв'язку з різким ускладненням внутрішньополітичної обстановки, втручанням Російської Федерації у внутрішні справи України, зростанням соціальної напруги в Автономній Республіці Крим і місті Севастополі». В Указі оговорювалось, що мобілізацію проводять упродовж 45 днів на всій території України, у Криму був оголошений набір добровольців.

        Друга хвиля мобілізації була оголошена 06 травня 2014 року Указ Президента №454/2014  «у зв'язку з різким ускладненням внутрішньополітичної обстановки у південних і східних регіонах держави внаслідок дальшого втручання Російської Федерації у внутрішні справи України, зростанням соціальної напруги в державі», як було сказано в Указі.

        Указ Президента про третю часткову мобілізацію №607/2014 від 21 липня 2014 року був прийнятий «у зв'язку з поширенням проявів тероризму на території України, що призводять до загибелі мирного населення, військовослужбовців і працівників військових формувань та правоохоронних органів України у східних регіонах держави, концентрацією угруповань військ (сил) зі значним наступальним потенціалом на території Російської Федерації поблизу державного кордону України, загрозою нападу, небезпекою державній незалежності України, з метою забезпечення оборони держави».

        Тож, протягом наступних 45-ти днів з дня затвердження згаданого документа, (а це по 05 вересня 2014 року включно) відповідно до затверджених мобілізаційних планів до війська забиратимуть військовозобов'язаних чоловіків та резервістів. Мобілізацію проводитимуть на території усіх областей України та міста Київ.

        КОГО ПОКЛИЧУТЬ?

        Відповідно до прийнятихзмін до Закону «Про військовий обов’язок і військову службу», збільшився граничний вік військовозобов'язаних, які числяться у запасі.

          Тож третій хвилі мобілізації підлягатимуть люди віком від 25 до 60 років, а із вищого офіцерського складу – до 65 років. Що стосується фаху та кількості призовників, це питання вирішуватимуть органи центральної влади і передаватимуть вказівки безпосередньо у обласні та районні військові комісаріати.

         Відповідно до чинного законодавства громадянам, які перебувають на військовому обліку, з моменту оголошення мобілізації забороняється зміна місця проживання без дозволу відповідної посадової особи з військкомату.

          Варто відзначити, що для тих, хто готовий вдаватися до якихось хитрощів, аби відтермінувати свою появу у військкоматі, передбачені штрафи, розмір яких можна назвати смішним. Зокрема, тим, хто не з’явився у військкомат після отримання повістки, загрожує штраф від 85 до 119 грн. А якщо хтось навмисно знищить приписне свідоцтво або військовий квиток, за це передбачений штраф у розмірі від 17 до 51 грн.

Натомість, за ухилення від призову за мобілізацією передбачена вже серйозніша відповідальність, згідно з ст. 336 Кримінального кодексу України – позбавлення волі на строк від двох до п'яти років.

        СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ ГРОМАДЯН:
 
      Держава зобов’язується забезпечити соціальний захист громадян, які виконують покладений на них військовий обов’язок у відповідності до статті 17 Конституції України.
        Гарантії правового і соціального захисту громадян України, які виконують конституційний обов'язок щодо захисту Вітчизни, забезпечуються відповідно до законів України «Про Збройні Сили України»від06.12.19911934-XII, «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» від20.12.19912011-XII, «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від09.04.19922262-XII та іншими законами.
        27 березня 2014 року Верховною Радою України прийнято Закон № 1169-VII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення проведення мобілізації» (набув чинності з 1.04.2014).
         Внесеними змінами, зокрема, до статті 119 Кодексу законів про працю України,передбачається збереження за працівниками, які призвані на військову службу за призовом під час мобілізації, але не більше одного року, місця роботи, посади і середнього заробітку.
          Пенсіонерам з числа військовослужбовців у разі призову їх на військову службу під час мобілізації виплата пенсій на час такої служби не припиняється. Після звільнення із служби виплата їм пенсій здійснюється з урахуванням додаткової вислуги років на день їх демобілізації.
          Внесено зміни щодо порядку вивільнення працівників у зв'язку із змінами в організації виробництва і праці, пов'язаних з виконанням заходів під час мобілізації.
          Статтею 16 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» передбачена виплата одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності військовозобов'язаних та резервістів, які призвані на навчальні та спеціальні збори чи для проходження служби у військовому резерві.
           Порядок і розміри грошового забезпечення та заохочення військовозобов'язаних та резервістів визначено постановою Кабінету Міністрів України від 23.11.2006 № 1644, а також Інструкцією про умови виплати грошового забезпечення та заохочення військовозобов'язаних та резервістів, затвердженою наказом Міністерства оборони України від 12.03.2007 № 80.
            Виплата середньої заробітної плати військовозобов'язаним за весь період зборів та резервістам за час виконання ними обов'язків служби у військовому резерві проводиться підприємствами, установами та організаціями, в яких працюють призвані на збори громадяни, з наступним відшкодуванням цих витрат за рахунок коштів Державного бюджету України військовими комісаріатами згідно Закону України  «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення оборонно-мобілізаційних питань під час проведення мобілізації» № 1275-VII від 20 травня 2014 року

            Військовозобов'язаним, які на день призову на збори не працюють, на весь період зборів та резервістам з числа непрацюючих на весь термін виконання ними обов'язків служби у військовому резерві, включаючи час проїзду до військової частини і назад, виплачується грошове забезпечення в розмірі мінімальної заробітної плати за рахунок коштів, передбачених у Державному бюджеті України на утримання Міністерства оборони України та інших центральних органів виконавчої влади, які відповідно до закону здійснюють керівництво військовими формуваннями.
           Для покриття витрат на виплату середньої заробітної плати військовозобов'язаним, призваним на збори, підприємства, установи та організації подають до військового комісаріату, у якому перебувають на обліку військовозобов'язані, рахунки, котрі акцептуються першими відділами (відділеннями) військових комісаріатів і передаються до фінансово-господарчих відділень для оплати.
            До рахунків додаються відомості на виплату середньої заробітної плати, нарахованої військовозобов'язаним, призваним на збори, за формою, встановленою Інструкцією № 80.
            Середній заробіток військовозобов'язаних, призваних на збори, розраховується підприємствами, установами та організаціями, де працюють (працювали) призвані на збори, відповідно до чинних нормативно-правових актів, зокрема, постанови КМ України від 8.02.1995 № 100 «Про затвердження Порядку обчислення середньої заробітної плати».
           Для оформлення тимчасової відсутності працівника на підприємстві (установі, організації) видається наказ про його увільнення від роботи на час призову на військову службу під час мобілізації на підставі отриманих працівником від військового комісаріату документів (мобілізаційного посвідчення, повістки або розпорядження військового комісара).

         Відповідно до останніх змін в законодавстві, мобілізовані звільняються від нарахування штрафних санкцій з боку підприємств, установ, організацій усіх форм власності, а також фізичних осіб у зв’язку з несвоєчасною сплатою фінансових зобов’язань (кредитів, іпотек тощо), а також відсотків за користування кредитом на особливий період (Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення оборонно-мобілізаційних питань під час проведення мобілізації» від 20 травня 2014 року№ 1275-VII та Закон України «Про мораторій на стягнення майна громадян України, наданого як забезпечення кредитів в іноземній валюті»№ 1304- VII від 3 червня 2014 року.)Аби скористатись кредитними канікулами, позичальник має подати до банку відповідну заяву та один з документів, який підтверджує мобілізацію чи перебування на військовій службі. Це може бути копія військового квитка, завірена підписом клієнта, із зазначенням даних про призов та дату призову, виписка з наказу про зарахування на військову службу/мобілізацію із зазначенням дати призову чи довідка з військової частини із зазначенням  строку призову/мобілізації.До речі, повідомляти банк у письмовій формі про те, що вас мобілізували, не обов’язково, але бажано.Мобілізовані на військову службу можуть звернутися з проханням пом’якшити умови кредитного договору, однак остаточне рішення прийматиме банк. 

       Якщо під мобілізацію підпали студенти, то після демобілізації за ними зберігається право на продовження навчання в тому самому вузі. Також мобілізовані мають право залишитися на військовій службі (за контрактом) й після демобілізації. Причому посада, на якій вони будуть служити, має бути не нижчою за попередню. Цікавим для ознайомлення студентів буде прийнятий Верховною Радою України Закон України «Про внесення змін до законів України «Про освіту» та «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» щодо гарантій для студентів, аспірантів, педагогічних, науково-педагогічних  працівників» за №1575-18 від 03 липня 2014 року.

         Мають право мобілізовані на відпустку за сімейними обставинами в особливий період за рішенням командира військової частини, однак тривалість відпочинку не має перевищувати 10 днів. На цей час за військовим зберігається грошове забезпечення. А от інші види відпусток на час антитерористичної операції заборонені. Виключення становлять лише випадки, коли відпустка надається у зв’язку із хворобою або лікуванням після тяжкого поранення за висновком військово-лікарської комісії.

         Іншими змінами передбачено й пільги дітям, у яких один з батьків є військовослужбовцем та має вислугу в 20 років і більше; або у яких один з батьків є громадянином, звільненим з військової служби за віком, станом здоров’я чи у зв’язку із скороченням штату або проведенням організаційних заходів, вислуга років якого також становить 20 років і більше; у яких один з батьків став інвалідом внаслідок захворювання, пов’язаного з проходженням військової служби, а також дітям, у яких один із батьків-військовослужбовців (усиновлювачів) загинув чи визнаний судом зниклим безвісти мають право вступати поза конкурсом до вишів і професійно-технічних навчальних закладів України військового профілю на бюджетній основі протягом 3-х років після закінчення школи (Закон України «Про внесення зміни до статті 13 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей»№ 1543-VIIвід 20 червня 2014 року).

          Окрім того, тепер визначено питання щодо статусу учасників АТО, які прирівнюються до учасників бойових дій. Це стосується військовослужбовців Збройних Сил України, Національної гвардії, СБУ, Державної прикордонної служби, осіб рядового, начальницького складу і військовослужбовців МВС України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, які захищали незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України (Закон України «Про внесення зміни до статті 10 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»від 19 червня 2014 року№ 1538-VII).

           Хочеться звернути увагу на те, що станом на  день опублікування даної статті ще не вступили в дію доповнення до статті 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» передбачені Законопроектом №4100а, згідно з яким

- не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані «жінки та чоловіки, які самостійно виховують дитину (дітей) віком до 18 років .;

- можуть бути призвані на військову службу лише за згодою та тільки за місцем проживання чоловіки, які мають сім’ю та яким надано статус багатодітної сім’ї, на утриманні яких перебувають 3 і більше дітей віком до 18 років та жінки, на утриманні яких перебувають діти віком до 18 років.

          Тому залишаються діяти норми чинного законодавства, згідно яких: за згодою можуть бути призвані на військову службу за місцем проживання чоловіки, на утриманні яких перебувають 5 більше дітей віком до 16 років, та жінки, на утриманні яких перебувають діти віком до 16 років.

У разі виникнення питань правового характеру, громадяни, мобілізовані на військову службу, та члени їх сімей можуть звернутися по безоплатну юридичну допомогу до  громадської приймальні при Нововолинському міському управлінні юстиції  за адресою: м.Нововолинськ, вул.Винниченка, буд.14.

Телефон «лінії довіри» в місті Нововолинську (03344)44457.

Номер телефону урядової "гарячої лінії":0-800-507-309.

Головний спеціаліст Нововолинського МУЮ:                                     Скриннік В.Р.

Анонс

КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ

img-accessable-drugs-logo-1

petition

pet2

1595

 5b2282ac5dfc6366790058

vlada

5 1

volynrada

3456789

calculation

12 copy copy copy copy

DV-001

tmg

240233 copy

X7-Energoefektyvnist-001

Grom-Dumka-0011

від 

kordonynet