Про місто НОВИНИ МІСТА Андрій Сторонський взяв участь у першому засіданні Госпітальної ради області

Андрій Сторонський взяв участь у першому засіданні Госпітальної ради області

Створено: П'ятниця, 31 січня 2020, 11:17

20200130165252

Напрацювати цілісну модель розвитку медицини області та дати нове життя районним лікарням. Такі пріоритетні завдання поставили перед собою члени Госпітальної ради, перше засідання якої відбулося сьогодні, 30 січня 2020 року.

Нагадаємо, що Госпітальна рада – консультативно-дорадчий орган при Волинській обласній державній адміністрації. Рада створена розпорядженням голови облдержадміністрації Юрія Погуляйка 14 січня 2020 року.

Перше засідання відбулося під керівництвом заступниці голови облдержадміністрації Світлани Мишковець та за участю доцента кафедри загальної хірургії та трансплантології Національного інституту хірургії та трансплантології ім. О.О. Шалімова НАМН України, ексзаступника міністра охорони здоров'я України Михайла Загрійчука. До слова, науковця запросив на Волинь голова ОДА Юрій Погуляйко. Про це повідомляє відділ інформаційної політики облдержадміністрації.

У засіданні взяв участь перший заступник Нововолинського міського голови, секретар ради Андрій Сторонський, який є членом цієї Госпітальної  ради.

На початку засідання членами Ради обрано заступника голови Госпітальної ради. Ним став начальник управління охорони здоров’я облдержадміністрації Ігор Ващенюк.

Відтак, розпочинаючи перше, ознайомче засідання Світлана Мишковець зазначила, що основне завдання, яке поставлено перед Госпітальною радою – це напрацювання моделі розвитку медичної галузі нашої області в контексті створення Волинського госпітального округу.

За словами Ігоря Ващенюка госпітальна рада покликана максимально розподілити функції між медичними закладами області та сформувати нову систему охорони здоров’я регіону.

«Госпітальна рада не повинна стати трибуною для обговорень. Ми повинні напрацювати реальний план розвитку Волинського госпітального округу» – зазначив Ігор Степанович. – «Враховуючи усі зміни, що відбуваються у медичній сфері, районні лікарні уже розуміють своє місце на медичній карті області. Відтак не потрібно намагатися охопити весь спектр медичних прислуг. Це потрібно зробити на основі сформованих маршрутів пацієнтів».

«Усі ці завдання повинні виконуватися із врахування інтересів районних лікарень» – наголосила Світлана Мишковець. – «Сьогодні важливо говорити про координацію наших зусиль та злагоджену співпрацю. Ми повинні прислухатися до кожного району, адже у кожній районній лікарні теж працюють фахівці».

Підсумовуючи перше засідання Госпітальної ради, столичний посадовець Михайло Загрійчук відмітив високий рівень розвитку волинської медицини. В першу чергу це стосується сфери трансплантації. На його думку, цю галузь медицини потрібно розвивати.

logo AUC

20190905133929-9814