Про місто НОВИНИ МІСТА Термомодернізація ЗОШ №7 завершена

Термомодернізація ЗОШ №7 завершена

Створено: Середа, 29 січня 2020, 18:48

Майже 600 нововолинських школярів зустріли осінньо-зимовий сезон у комфортніших температурних умовах та належним чином вентильованих приміщеннях. Це - результати енергоефективного проєкту «Перший крок у переході на відновлювані джерела енергії у м. Нововолинську», який місто реалізувало завдяки підтримці Європейського Союзу в межах програми «Угода мерів – Демонстраційні проєкти» впродовж 2015-2019 років. Сьогодні, 29 січня, реалізацію цього проекту підсумували у Нововолинську.

Нагадаємо, у грудні 2014 року міський голова Віктор Сапожніков поставив свій підпис під грантовою угодою з Європейським Союзом, в рамках якої в нашому місті було реалізовано цей проєкт. Всього на території України з понад 30 поданих заявок відібрали 8 проєктів-переможців, серед яких і від Нововолинська.

Комплекс виконаних робіт презентувати у конференц –залі міської ради . У заході взяли участь міський голова Віктор Сапожніков та його заступник Олександр Громик, члени команди проєкту, представники Європейського Союзу та міст Жовква і Дубно, які також брали участь у проєкті.

“Питання енергоефективності та енергетичної незалежності продовжують бути серед пріоритетних для ЄС у співпраці з Україною. Тому ми раді підтримувати конкретні проекти в менших містах, таких як Нововолинськ, які приносять відчутні результати для громадян та допомагають зменшити споживання енергії”, - наголосив Йоханнес Баур, керівник відділу «Економічного співробітництва, енергетики, інфраструктури та довкілля» Представництва ЄС в Україні.

На першому етапі проєкт передбачав закриття старої неефективної котельні, заміну труб тепломережі в одному з районів міста, а на другому - комплексну модернізацію будівлі школи №7. Його бюджет склав понад 1,15 мільйони євро. 80% вартості проєкту профінансував ЄС. Решта – кошти міського бюджету.

Наприкінці 2015 року у місті виконувалися роботи з  виведення з експлуатації котельні Південно –Східного району, прокладання нових та заміна існуючих теплових мереж із перерозподілом теплового навантаження між котельнями 26-го кварталу та Шахтарського мікрорайону.

Спочатку котельня працювала на вугіллі з найближчої шахти. Коли його замінили на газ, її ефективність ще більше знизилася. Тому користувачів вирішили перепідключити до нової мережі.

«Питанню енергозбереження приділяємо значу увагу. Закривши котельню через неефективність, ми скоротили викиди СО2 в атмосферу. Було прокладено 800 м попередньо ізольованих труб системи теплопостачання та замінено ще 400 м на більш якісні», - зауважив Віктор Сапожніков.

Другий етап реалізації проекту передбачав термомодернізацію ЗОШ №7. Цей заклад обрали серед інших, що є у комунальній власності. За результатами проведеного моніторингу було визначено, що саме у цій будівлі - найбільші втрати енергії.

Представники міської влади та гості виїхали на об’єкт. Керівник відділу «Економічного співробітництва, енергетики, інфраструктури та довкілля», представник Європейського Союзу в Україні Йоханнес Баур, міський голова Віктор Сапожніков та директор навчального закладу Сергій Трофимчук перерізали символічну  стрічку.

Після цього оглянули оновлені приміщення навчального закладу. У школі встановили сучасну вентиляцію, замінили освітлення та вікна, утеплили стіни, встановили нову систему опалення та індивідуальний тепловий пункт. Обладнане зовнішнє освітлення та центральний вхід в школу. Разом усі ці заходи дадуть змогу школі використовувати енергії в два рази менше, ніж заклад споживав раніше.

Технічний експерт проєкту Микола Гутник провів екскурсію будівлею школи.

За словами директора школи Сергія Трофимчука, ефект уже відчутній сьогодні, у класах тепло і затишно. У примішеннях підтримується бажаний температурний режим. Та й майже у 2 рази зменшилось споживання газу, а відтак, це економить кошти на оплаті тепла.

Відділ з питань інформаційної політики,
комунікацій та програмно-апаратного забезпечення.

logo AUC

20190905133929-9814