Про місто НОВИНИ МІСТА Підсумували стан військового обліку та виконання військово-транспортного обов’язку у 2019 році та окреслили завдання на 2020-ий

Створено: Неділя, 19 січня 2020, 16:02

Изображение 025

Про стан військового обліку на території міста Нововолинська та селища Благодатне у 2019 році та завдання щодо його поліпшення у 2020 році доповів на засіданні виконкому 17 січня  виконувач обов’язків військового комісара Нововолинського ОРВК майор Петро Лещук.

Виконання плану перевірок стану військового обліку  доповідач оцінив на «задовільно».

За словами  майора Лещука минулого року комісія, визначена розпорядженням міського голови, провела перевірку функціонування системи військового обліку громадян України на 29  підприємствах, установах та організаціях міста Нововолинська та селища Благодатне.

Він відзначив окремі установи й підприємства, де робота з питань військового обліку і бронювання військовозобов’язаних організована на належному рівні. Серед них:управління освіти виконавчого комітету Нововолинської міської ради, ПрАТ “Західнапромисловагрупа”,ТзОВ“Хан-Електробау-Україна”, КНП “Нововолинська центральна міська лікарня”, ДП “Волиньвугілля”,ПрАТ «Нововолинський хлібозавод».

Однак, за його словами, гірший стан справ у Благодатній селищній раді, а також, на ТзОВ  “Нововолинське АТП – 10708”, ДП “Нововолинський ремонтно-механічний завод” , ТзОВ “Птахокомплекс Губин”.

Вищезазначені  підприємства не завжди подають дані про зміну облікових даних та рух військовозобов’язаних, не проводять заходи по поновленню, виявленню  військовозобов’язаних, які не перебувають на військовому обліку і не мають військово-облікових документів.

-Так, під час перевірки Благодатної селищної ради встановлено, що звернення до територіального органу Національної поліції України про розшук, затримання  і доставку до Нововолинського об’єднаного районного військового комісаріату громадян, які ухиляються від виконання військового обов’язку, не направляються. Внаслідок цього створюються умови, за яких громадяни можуть ухилятись від виконання військового обов’язку, зокрема, призову на строкову військову службу. Також формально проводиться перевірка військово-обліковихданих під час проведення  звірки облікових даних карток первинного обліку призовників та військовозобов’язаних з даними реєстраційного обліку та з  фактичним їхнім місцем проживання (перебування) шляхом подвірного обходу, - зауважив Петро Лещук.

Він наголосив, що за 2019 рік притягнуто до адміністративної відповідальності 121 особу, котра порушила Закон України «Про військовий обов’язок і військову службу», а на 12 осіб  з числа призовників та військовозобов’язаних матеріали направлено у  Нововолинське відділення національної поліції України для порушення кримінальних справ.

Міський голова Віктор Сапожніков висловив своє незадоволення  стосовно організації роботи із керівниками  тих підприємств та установ, котрі постійно порушують вимоги ведення військового обліку і рекомендував притягати їх до відповідальності згіно з чинним законодавством .

«Наша армія – безпека держави.  За наше військо маємо переживати усі. І сьогодні питання ведення військового обліку військовозобов’язаних на підприємствах, установах та організаціях є досить актуальним. Тому до нього потрібно ставитись дуже скрупульозно.  Треба працювати більш дієвіше, а не констатувати факти. Порушників притягувати до відповідальності », – наголосив Віктор Сапожніков.

Також на засіданні виконкому підсумували виконання військово-транспортного обов’язку на території міста Нововолинська та селища Благодатне у 2019 році та окреслили основні завдання на 2020 рік.

Під час обговорення  виникли запитання стосовно комунальної техніки, котру віддали на потреби армії під час перших хвиль мобілізації, а вона досі перебуває на балансі  підприємств, установ, організацій і за неї є матеріально відповідальні особи.

Виконувач обов’язків військового комісара Петро Лещук повідомив, що про списання, повернення техніки чи виплату матеріальної компенсації поки не йдеться, все залишається на своїх місцях.

Тому поставлено завдання начальнику відділу оборонно-мобілізаційної роботи міськвиконкому Оксані Шубенко підготувати звернення на ім"я керівників Нововолинського ОРВК та обласного військового комісаріату щодо надання інформації про вилучену техніку з підприємств, установ та організацій під час проведення часткової мобілізації.

Відділ з питань інформаційної політики, комунікацій та
програмно-апаратного забезпечення.

logo AUC