Про місто НОВИНИ МІСТА Нововолинськ – місто, яке розвивається швидкими темпами та має хорошу перспективу

Створено: П'ятниця, 17 січня 2020, 18:47

м

Про підсумки робочого візиту голови Волинської облдержадміністрації Юрія Погуляйка до Нововолинська розповів на пресконференції 17 січня міський голова Віктор Сапожніков. Керівник Нововолинська мав на меті ознайомити новопризначеного голову Волинського краю з промисловим потенціалом, соціальною інфраструктурою, його досягненнями  та проблемами. На думку Віктора Сапожнікова, співпраця з представниками обласної влади дуже важлива, коли є розуміння, сприяння та допомога для вирішення важливих питань.

Перебуваючи у Нововолинську, Юрій Погуляйко ознайомився із  діяльністю двох його провідних підприємств:ТзОВ «Кроноспан-УА» та ТзОВ «БРВ-Україна». Їхні представники розповіли про принципи роботи, провели своєрідну екскурсію виробничими цехами. Губернатор мав можливість поспостерігати за процесом  виготовлення продукції, переконавшись в ефективній та успішній роботі цих сучасних  підприємств. Керівник найвищої виконавчої гілки влади області підкреслив, що приємно вражений промисловим потенціалом нашого міста.

Віктор Сапожніков розповів обласному гостю й про інші виробництва, які успішно функціонують на теренах Нововолинська. Сьогодні його виробний потенціал  складають майже чотири десятки підприємств, чимало з них працюють саме з іноземними інвестиціями.

«Нововолинськ – промислове місто. До 20% промислової продукції області виробляється у місті. Понад 50% іноземних інвестицій Волині припадає на Нововолинськ, середня заробітна плата становить більше 9600 грн»,- наголосив Віктор Сапожніков.

Міський голова  зазначає, що хотів показати керівнику області й соціальну сферу. Тож у Нововолинській центральній міській лікарні оглянули реанімаційне відділення, операційні, відділення гемодіалізу, де нині отримують медичну допомогу більше 20 пацієнтів, сучасні палати пологового відділення. Головний лікар медустанови Віктор Мороз продемонстрував нове обладнання, яке вдалося придбати, залучивши кошти іноземних донорських організацій. Своєю чергою, Юрій Погуляйко зазначив, що медичний заклад відповідає усім критеріям, які передбачені міністерством, аби стати центром госпітального округу.

Було про що розповісти і директору Нововолинського ліцею №1 Сергію Морозу, адже школа очолила рейтинг загальноосвітніх закладів Волині за підсумками ЗНО -2019 року та увійшла у сотню кращих в Україні. Гості оглянули кабінет фізики, який обладнаний сучасними лабораторними комплексами, бібліотеку та їдальню. Віктор Сапожніков зауважив,  що звертають особливу увагу на харчування школярів, його якість та ціну. За відносно  невисоку вартість  у шкільній їдальні можна придбати комплексний обід.

Також голова облдержадміністрації оглянув  спортивну інфраструктуру Нововолинська. Віктор Сапожніков  просив губернатора посприяти   у продовженні ремонту  головного стадіону міста. Чимало робіт там виконано за кошти міського бюджету, а ще багато треба зробити.  Тож було б добре потрапити до переліку об’єктів, які фінансувались би одним із проектів. У серпні на цьому стадіоні  планують проведення  основних заходів з нагоди 70-літнього ювілею міста.

Під час перебування у Нововолинську Юрій Погуляйко не оминув увагою і  проблем вугільної галузі.У грудні 2019-го він зустрічався з нововолинськими гірниками та вже володів інформацією щодо фінансування вугільних підприємств у 2020-му році. Губернатор побував на шахті №10 «Нововолинська», де зустрівся з керівниками і спеціалістами  підприємств  ДП «Волиньвугілля» та їхніми профспілковими лідерами.

У ході відвертої розмови  з шахтарями  стало відомо, що для завершення будівництва копальні № 10 «Нововолинська» та здачі її в експлуатацію, необхідно залучити 2 мільярди 900 мільйонів гривень. У бюджеті 2020 року на добудову  та утримання шахти, яка  вже будується 30 років, коштів не передбачили.

У голови  обласної державної адміністрації Юрія Погуляйка є розуміння, що шахту не можна залишати на півдорозі. Він переконаний, що її потрібно добудовувати. Тож для цього запропонував створити робочу групу із представників керівництва шахт, профспілок та разом наступного тижня поїхати для консультацій в міністерство. А пізніше  пообіцяв організувати нараду з народниками депутатами, працівниками Офісу Президента та Уряду   і переконати  у тому, що шахту  №10 «Нововолинськ» таки варто  добудувати.

Віктор Сапожніков задоволений приїздом голови Волинської ОДА до Нововолинська, адже упродовж п"ятигодинного перебування у місті губернатор побачив, що Нововолинськ – місто, яке розвивається швидкими темпами та має хорошу перспективу.

Відділ з питань інформаційної політики, комунікацій та
програмно-апаратного забезпечення.

logo AUC