На сайті 32 гостей та відсутні користувачі

Про місто НОВИНИ МІСТА За "круглим столом" обговорили шляхи зниження профзахворюваності на вугільних підприємствах

За "круглим столом" обговорили шляхи зниження профзахворюваності на вугільних підприємствах

Створено: Вівторок, 17 грудня 2019, 17:26
Перегляди: 80
Поділитися

 IMG 5208

На засіданні «круглого столу» 17 грудня 2019 року представники управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Волинській області, управління Держпраці у Волинській області, Нововолинського відділення управління виконавчої дирекції Фонду у Волинській області, Волинської обласної клінічної лікарні, Нововолинської центральної міської лікарні та Іваничівської центральної районної лікарні, фахівці з охорони праці ДП «Волиньвугілля» та його відокремлених підрозділів обговорили шляхи зниження профзахворюваності на вугільних підприємства. У 2019 році спостерігається тенденція до їх зростання - на 29% підвищилася кількість профзахворювань у порівнянні з минулим роком. У цьому засіданні взяв участь заступник міського голови Олександр Громик.

 

Як повідомив заступник начальника управління – начальник відділу профілактики страхових випадків управління виконавчої дирекції Фонду у Волинській області Святослав Ткачук, за 11 місяців 2019-го зафіксували 83 випадки профзахворювань. Усі вони відносяться до вугільної галузі. Це в основному хвороби органів дихання та органів слуху, захворювання опорно-рухового апарату та вібраційна хвороба.

IMG 5212

 

На його думку, головними причини росту професійної захворюваності серед шахтарів є довготривала робота працівників в шкідливих умовах праці, незадовільне фінансування заходів з охорони праці на вугільних підприємствах , відсутність на шахтах цехової медицини, а також не забезпечення працюючих у шкідливих умовах пільговим санаторно-курортним лікуванням та не проведення, або низька якість проведення попередніх та періодичних медичних оглядів працівників, в результаті чого не проводиться профілактичне лікування і професійні захворювання виявляються вже при зверненні працівника до лікаря на пізніх стадіях розвитку захворювань.

 

Учасники засідання висловили свої міркування стосовно шляхів зменшення  росту  професійних захворювань у Волинській області. Зокрема, одним із напрямків, за словами начальника відділу з питань гігієни праці управління держпраці у Волинській області Світлани Шеремет, є обов’язкове проходження медичного огляду. Важливим кроком до зменшення рівня профзахворювання вона вбачає й у запровадженні електронної системи облікової карточки хворого.

 

-Тоді було б видно усі захворювання працівника, усі його звернення до лікарів, з якими скаргами він приходив. Бо часто люди, коли дійсно хворіють, звертаються до одного лікаря, а коли їм треба бути здоровими і щоб їх допустили до роботи, – до другого лікаря. І тоді свої скарги на стан здоров’я вони не озвучують», – підкреслила вона.

 

Лікар-профпатолог  Нововолинської міської лікарні Неля Савонік запропонувала ще один вихід вирішення проблеми.Вона вважає, що треба боротися з тим, щоб людина не працювала більше 10 років в умовах праці, які відповідають 3 класу шкідливості.  

IMG 5203

 

Учасники напрацювали алгоритм подальших дій.

 

Відділ з питань інформаційної політики, комунікацій

 

та програмно-апаратного забезпечення міськвиконкому.

 

 

 

Анонс

КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ

img-accessable-drugs-logo-1

petition

pet2

01

 logo AUC

  20190905133929-9814

portalogo copy

vlada

3456789

calculation

12 copy copy copy copy

DV-001

tmg

X7-Energoefektyvnist-001

president1

kabmin1

 verhovna-rada1