Про місто НОВИНИ МІСТА Кабмін скасував граничні ціни на тепло й гарячу воду

Кабмін скасував граничні ціни на тепло й гарячу воду

Створено: Середа, 20 листопада 2019, 19:06

vbn

Кабінет міністрів на засіданні 15 листопада 2019 року   прийняв рішення «Про визнання такою, що втратила чинність, постанови Кабінету Міністрів України від 26 червня 2019 р. № 560».

Про це повідомляє пресслужба Міністерства енергетики та захисту довкілля України.

«Рішення забезпечує стале проходження опалювального сезону та усуває загрозу відключення міст від газу через економічно необґрунтовані ставки тарифів», - йдеться у повідомленні.

У Міненерго нагадують, що  у  кінці червня 2019 року попереднім Урядом була прийнята Постанова, яка запроваджує неринкові механізми. А саме – встановлення граничних цін/тарифів на послуги для населення міст обласного значення. Тоді економічно обґрунтованою вважали вартість теплоенергії в розмірі 1400 грн (з ПДВ) за 1 Гкал за наявності лічильника і 35,21 грн за 1 кв. метр за його відсутності. Граничний тариф на гарячу воду був обмежений на рівні 83,66 грн (з ПДВ) за 1 куб. м за наявності рушникосушарки і 75,74 грн за її відсутності.

«У  випадку   функціонування цієї Постанови низка  міст опиниться перед загрозою відключення опалення та гарячого водопостачання через неможливість покриття собівартості послуг та неможливість компенсувати економічно-обґрунтовану вартість їх  надання», -  пояснююь    у міністерстві.

Крім того, з відповідним проханням скасувати постанову Уряду від 26.06.2019 № 560  звернулася до Прем’єр-міністра України Олексія Гончарука  Асоціація міст України.

За оцінкою уряду, середньозважений тариф по Україні на теплову енергію станом на 1 травня становив 1,8 тис грн за Гкал, а обмеження тарифу відповідно до скасованої постанови призвело б до додаткових витрат місцевих бюджетів за час опалювального сезону 2019/2020 року на суму 7 млрд грн.

У міністерстві наголошують, що громадяни, чиї статки недостатні для розрахунку за комунальні послуги, мають право насубсидію. Загалом на наступний рік в Державному бюджеті на Програму субсидій закладено 47,6 млрд грн, що співставно з сумою на зазначені цілі на 2019 рік.

«Антимонопольний комітет України також підтвердив, що для абсолютної більшості міст такі видатки є непосильними, а діяпостанови Кабінету Міністрів України від 26 червня 2019 р. № 560 призведе до повного припинення надання послуг зпостачання теплової енергії та гарячої води населенню.

Окрім того, запропоновані постановою рішення прямо порушують ст. 142 Конституції України, яка передбачає обов’язок держави забезпечити компенсацію витрат органів місцевого самоврядування, що виникли внаслідок рішень органів державної влади. А також вимоги частини першої статті 15 Закону України «Про ціни та ціноутворення», відповідно до якоїКабінет Міністрів України при встановленні державних регульованих цін на товари в розмірі, нижчому від економічно обґрунтованого розміру, зобов’язаний відшкодувати різницю за рахунок коштів Державного бюджету», - зазначено у повідомленні Міненерго.

logo AUC

20190905133929-9814