Про місто НОВИНИ МІСТА Нововолинськ підтримує АМУ та просить Уряд не допустити зриву опалювального сезону

Створено: Вівторок, 29 жовтня 2019, 17:19

Асоціація міст України звертається до Олексій Гончарук - Прем'єр-міністр України, ініціювати скасування постанови Уряду від 26.06.2019 №560 «Деякі питання захисту прав споживачів житлово-комунальних послуг» як такої, що несе загрозу припинення діяльності підприємств комунальної теплоенергетики і, відповідно, надання послуг з постачання теплової енергії та гарячої води громадянам.

Цією урядовою постановою пропонується встановити граничні тарифи на:
- послугу з постачання теплової енергії для населення 1400 грн (з ПДВ) за 1 Гкал (за наявності приладів обліку) та 35,21 грн (з ПДВ) за 1 кв м (без приладів обліку).
- послугу з гарячого водопостачання становитиме 83,66 грн (з ПДВ) за 1 м куб. за умови підключення рушникосушильників, та 75,74 грн (з ПДВ) за 1 м куб. за відсутності рушникосушильників.

При тому, що середньозважений тариф по Україні на теплову енергію станом на 1 травня 2019 року складав 1807 грн за 1 Гкал, запровадження меншого тарифу у відповідності до постанови №560 призведе до додаткових витрат місцевих бюджетів за час опалювального сезону 2019/2020 року 7 млрд грн, - зазначають в Асоціації міст України.

Це звернення АМУ щодо скасування урядової постанови підтримує Нововолинський міський голова Віктор Сапожніков.
- Враховуючи те, що економічно обґрунтований тариф на теплову енергію в умовах міста Нововолинська складає 1872,6 грн. за 1 Гкал (із врахуванням ПДВ), встановлення виконавчим комітетом Нововолинської міської ради меншого тарифу у відповідності до Постанови Уряду №560 призведе до додаткових витрат міського бюджету у сумі 32,56 млн.грн. за час опалювального сезону 2019/2020 року.
Для міста Нововолинська такі додаткові витрати є непосильними, а впровадження таких змін призведе до повного припинення надання послуг із постачання теплової енергії та гарячої води населенню.

Щоб уникнути припинення теплопостачання, виконавчий комітет Нововолинської міської ради буде змушений зупинити фінансування зарплат педагогам та лікарям, скоротити працівників комунальних підприємств, обмежити соціальні програми та ремонт вулиць міста, – коментує Віктор Сапожніков.

Як стало відомо, таке звернення АМУ підтримують Луцький та Володимир-Волинський міські голови, а також Волинське регіональне відділення Асоціації міст України.

Нововолинський міський голова також схвалює думку Асоціації міст України стосовно того, що запропоновані постановою рішення прямо порушують ст. 142 Конституції України, яка передбачає обов’язок держави забезпечити компенсацію витрат органів місцевого самоврядування, що виникли внаслідок рішень органів державної влади, а також вимоги частини першої статті 15 Закону України «Про ціни та ціноутворення», відповідно до якої Кабінет Міністрів України при встановленні державних регульованих цін на товари в розмірі, нижчому від економічно обґрунтованого розміру, зобов’язаний відшкодувати різницю між такими розмірами за рахунок коштів державного бюджету.

Асоціація міст УкраїниКабінет Міністрів України , Cabinet of Ministers of Ukraine#КМУ #Премєрміністр#на_захисті_громад#опалювальний_сезон #АМУ #Волинське_РВ_АМУ

logo AUC