Про місто НОВИНИ МІСТА Проведено профілактичні рейди

Проведено профілактичні рейди

Створено: П'ятниця, 27 вересня 2019, 12:29

70979850 346848922682371 3697854034539970560 n

Уже традиційно у вересні проводиться Всеукраїнський профілактичний захід „Урок” з метою виявлення дітей, які не приступили до занять у загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладах, вищих навчальних закладах І-ІІ рівня акредитації.

Відповідно до ст. 53 Конституції України та Закону України «Про освіту», та наказу служби у справах дітей облдержадміністрації від 27.08.2019р. №8 «Про організацію проведення у 2019 році в області профілактичного заходу «Урок», з метою виявлення дітей шкільного віку, не охоплених навчанням на початок учбового періоду, соціального захисту виявлених дітей, запобігання їх бездоглядності, безпритульності та негативним проявам у дитячому середовищі працівниками служби у справах дітей виконавчого комітету Нововолинської міської ради спільно із дільничними офіцерами поліції Нововолинського відділу поліції проводиться рейд «Урок» у загальноосвітніх навчальних закладах міста.

Мета проведення такого заходу - не тільки виявлення дітей, які без поважних причин не приступили до занять, але й популяризація основних напрямків діяльності служби у справах дітей та Національної поліції України щодо захисту прав дітей, профілактичні бесіди з учнями, які без поважних причин пропускають заняття.

За результатами  рейду виявлено 1 неповнолітнього, який не приступив до навчальних занять. З дитиною та його матір’ю проведено профілактичну роботу з метою залучення його до навчання.

Також дільничними офіцерами поліції Нововолинського відділення поліції матір притягнуто до адміністративної відповідальності, згідно із    ст. 184 Кодексу України про адміністративні правопорушення, за неналежне виконання батьківських обов’язків.

Варто зазначити, що відповідно до змін, які були прийняті у 2018 році розміри штрафу за ст. 184 КУпАП сягають від п’ятдесяти до ста неоподаткованих мінімумів доходів громадян, а це становить від 850 грн. до 1700 грн.

Одночасно обстежено умови проживання 21 дитини, яка перебуває у складних життєвих обставинах та виховується в 11 сім’ях. З батьками проведено профілактичні бесіди щодо ведення здорового способу життя та належного виконання батьківських обов’язків, з дітьми, що схильні до бродяжництва, які систематично залишають місце свого проживання, перебувають на обліку у ССД, та секторі превенції Нововолинського відділу поліції проведено відповідну профілактичну роботу з метою запобігання вчинення ними правопорушень та недопущення негативних проявів поведінки, пропусків занять без поважних причин, залишення постійного місця проживання.

Рейд „Урок” продовжуватиметься протягом вересня – жовтня поточного року та заходи по охопленню всіх дітей навчанням, як вимагає чинне законодавство, триватимуть протягом усього навчального року.

Служба у справах дітей міськвиконкому.

logo AUC