Про місто НОВИНИ МІСТА Книжкова толока - місток до духовності

Книжкова толока - місток до духовності

Створено: Понеділок, 09 вересня 2019, 14:50
 IMG 2265пр

Восьмого вересня вперше у Нововолинську просто неба відбулася книжкова толока під назвою «Нововолинськ читає». Цього дня до міста завітали майже 80 письменників, літературознавців, громадських діячів та народних майстрів з 25 міст України, зокрема, з Києва, Черкас, Умані, Івано-Франківська, Рівного, Луцька, Львова та з інших регіонів країни.

Насамперед гості відвідали Низкиничівський Успенський чоловічий монастир та поклали квіти на могилу місцевої поетеси, члена Національної спілки письменників України Світлани Костюк.

Урочисте відкриття книжкової толоки відбулося на Майдані Незалежності. За доброю традицією клірик Свято-Духівського собору, протоієрей Владислав Фульмес щирою молитвою благословив усіх присутніх на успішне проведення свята.

Учасників заходу привітав міський голова Віктор Сапожніков, який відзначив, що міська влада завжди підтримує хороші ініціативи, і прийнявши пропозицію директора Нововолинської ЦБС Світлани Кухарук, яка давно виношувала ідею проведення такої акції, цей задум втілили у реальність.

А одним із організаторів книжкової толоки є голова однойменної громадської організації Любов Хомчак, завдяки якій такі мистецькі дійства вже відбулися у багатьох містах України.

-Бажаю кожному знайти тут свою книгу, бо кажуть, що дім без книги – це день без сонця, - зазначив міський голова. - Переконаний, що творчий діалог шанувальників книги з митцями під час толоки прокладе місток єднання з духовністю.

На головній сцені проходили знайомства-вітання, авторські знайомства, галицький поетичний марафон. Автори ділилися спогадами, читали вірші та гумористичні твори, виконували пісенні композиції.

Не було байдужих, коли лучанин, волонтер, бард, учасник АТО, автор книг
«Небо Донбасу», «На лінії невидимих фронтів», «Рано жити майбутнім» Юрій Щербик проводив експрес-знайомство.

Шанувальники книги мали чудову нагоду поспілкуватися із сучасними літературними корифеями: Мирославом Дочинцем, Володимиром Шовкошитним, Надією Гуменюк та Володимиром Лисом, Марією Ткачівською, Мариною Павленко, Василем Габором, Владом Якушевим та з багатьма іншими.

У малому залі Палацу культури відбулося літературне побачення з письменником, упорядником серії «Приватна колекція» видавництва» Піраміда», у якому представлена творчість письменників літературної генерації 80-их років, найкращих прозаїків 60-их років минулого століття та майстрів українського перекладу Василем Габором.

Тим часом на Майдані Незалежності було розгорнуто експозиції та виставки-продажі, автограф-сесії авторів. Зацікавила багатьох безпрограшна книжкова лотерея Брацлавців (ГО «Книжковий дворик на колесах», Львів).

Мистецтво майстрів працювало на бульварі Шевченка, дитяче містечко – у сквері ЗОШ № 4. Надовго запам’ятаються нововолинцям та гостям міста майстер-класи: «Яворівська іграшка», «Хусткування», «Лялька-мотанка», з живопису, ліплення з глини, бісероплетіння, аквагрим, анімація від нашої землячки Лариси Свинарчук.

Чудову експозицію вишиванок представив Нововолинський центр професійно-технічної науки.

Живий інтерес у присутніх викликали експозиції « Оздоблення яєчної шкарлупи металом» Анатолія Бойка з Володимира-Волинського, виробів із шпону та ізолону Валентини Міньковської та розпис імбирного печива нашої землячки Любові Вавдічик.

На завершення свята за дорученням міського голови Віктора Сапожнікова начальник відділу з питань внутрішньої політики, взаємодії із ЗМІ та зв’язків з громадськістю Світлана Груй вручила подяки активним учасникам толоки. Також багатьох митців відзначили подячними листами відділу культури.

Особливого колориту до загальної картини свята додали виступи юних танцюристів  міського палацу культури та пісня «Нововолинськ вечірній», слова і музику до якої написав Заслужений працівник культури України Олександр Каліщук.

Усіх учасників мистецького дійства об’єднала книга. Сподіваємося, що гості повернулися додому із гарними враженнями та позитивними емоціями, бо в Нововолинську, як відзначали вони, надзвичайні люди, активні читачі та досить хороша дружня атмосфера.

Більше фото:https://www.facebook.com

Відділ з питань внутрішньої політики,
взаємодії із ЗМІ та зв’язків з громадськістю.

logo AUC