На сайті один гість та відсутні користувачі

Про місто НОВИНИ МІСТА Турбота про екологію - спільна справа

Турбота про екологію - спільна справа

Створено: П'ятниця, 16 серпня 2019, 16:36

ekologija-doma1-700x285

Десятого липня 2019 року на прийом до міського голови Віктора Сапожнікова прийшли мешканці 5-го, 6-го, 15-го мікрорайонів із таким зверненням:

« - просимо посприяти у вирішенні питання щодо встановлення фільтрів на «Кроноспані» і ливарному заводі;

- надати мешканцям Нововолинська мати доступ до контролю роботи цих фільтрів;

-посприяти у вирішенні питання щодо заборони забудови нової лінії заводу «Кроноспан», який повинен знаходитися за межами міста.

Нововолинці стурбовані екологічним питанням у місті і просять допомогти вирішити дану проблему».

Вислухавши людей, Віктор Сапожніков скерував листа керівництву «Кроноспан -УА» такого змісту:

«Всі ці питання лежать у площині господарської діяльності вашого підприємства. Тому просимо вас вирішити питання щодо встановлення вказаних у зверненні фільтрів. Якщо вони встановлені, то повідомити коли і на якому обладнанні, розглянути питання про можливість доступу для контролю роботи фільтрів мешканців і також надати відповідь у встановлений законодавством термін».

Дев’ятого серпня на ім’я міського голови надійшов лист-відповідь за підписом генерального директора ТОВ «Кроноспан УА» Покінської Н.П., у якому зазначено:

«1. Щодо встановлення фільтрів на нашому підприємстві:

ТОВ «Кроноспан УА» у своїй діяльності керується виключно нормами діючого законодавства та отриманих дозвільних документів на провадження підприємством господарської діяльності.

Так, починаючи з 2009 р. і дотепер на підприємстві працюють усі необхідні та передбачені проектною документацією пилогазоочисні установки на джерелах викидів у повітря.

З кінця 2017 року (коли було отримано новий дозвіл на викиди) і станом на сьогодні на підприємстві працює 21 паспортизована пилогазоочисна установка, а саме:

- 9 циклонів,

- 3 циклофільтри,

- 8 фільтрів,

- 1 скрубер.

Дані установки працюють постійно, коли працює технологічне обладнання. Порядок роботи технологічного обладнання прямо передбачений Правилами охорони праці в деревообробній промисловості та інструкціями виробників обладнання.

Управління технологічним обладнанням лінії виготовлення ДСП влаштоване таким чином, що при запуску технологічного обладнання спочатку вмикається система аспірації (очищення), а потім приходить в рух безпосередньо технологічне обладнання. Зупинка технологічного процесу відбувається в зворотньому порядку – спочатку зупиняється технологічне обладнання, а потім – система пилогазоочистки. Таким чином, здійснювати «вмикання/вимикання» фільтрів в «ручному режимі» фактично неможливо і до того ж є небезпечним, оскільки будь-яке накопичення відходів всередині технологічного обладнання може призвести до виникнення вибуху чи пожежі.

Комісією підприємства періодично проводиться контроль технічного стану пилогазоочисних установок, а спеціалізовані незалежні лабораторії здійснюють контроль за викидами забруднюючих речовин в атмосферне повітря.

Додатково звертаємо увагу, що, як і було заявлено підприємством під час проведення громадських слухань, ТОВ «Кроноспан УА» у 2019 році здійснює реалізацію проекту по встановленню додаткового вологого пилогазоочисника (WESP) на дільниці висушування та сортування стружки лінії з виробництва ДСП.

2.Щодо доступу мешканців міста до контролю за роботою фільтрів

Зазначені вище установки розміщені безпосередньо на діючому виробництві, де працює обладнання і виконуються роботи підвищеної небезпеки. До роботи на такому обладнанні та його обслуговування допускається тільки навчений персонал, а перебування біля такого обладнання сторонніх осіб заборонене.

Крім того, до обслуговування пилогазоочисних установок чи виконання певних робіт на них можуть бути допущені тільки працівники, які пройшли відповідне навчання.

Зважаючи на вказане, перебування мешканців міста поруч з даними установками з метою контролю їх роботи суперечить діючому законодавству.

Водночас зауважуємо, що підприємство повністю відкрите та готове надавати доступ для здійснення відповідних перевірок наявності/роботи/ефективності очисного обладнання будь-яким контролюючим органам, які уповноважені на здійснення такого виду перевірок.

3.Щодо заборони забудови нової лінії заводу, який повинен знаходитися за межами міста.

Для цілей визначення дозволеного місця розташування підприємств, які мають «джерела шкідливості», в Україні діють Державні санітарні правила планування та забудови населених пунктів (затверджено наказом Міністерства охорони здоров’я України від 19 червня 1996 р. № 173 (з наступними змінами та доповненнями від 2007р., 2009р. та 2018), які оперуються поняттям «санітарно-захисної зони».

Відповідно до п. 5.4. Правил, санітарно-захисну зону слід встановлювати від джерел шкідливості до межі житлової забудови, ділянок громадських установ, будинків і споруд і т.д.

Для підприємств, що здійснюють виробництво деревинностружкових плит санітарно-захисна зона зазначена чинним законодавством на рівні 300 метрів, що повністю дотримано ТОВ «Кроноспан УА» як для наявних виробничих потужностей, так і для майбутнього проекту.

Зважаючи на вищесказане, даним наголошуємо, що підприємство діє виключно на підставі та в межах вимог чинного законодавства. Вважаємо, що обладнання і процеси, задіяні на підприємстві, дають нам підстави стверджувати, що ТОВ «Кроноспан УА» є одним із найбільш високотехнологічних у місті Нововолинську. Підприємство дбає про технологічні показники і використовує найкращі європейські практики для зменшення шкідливих впливів від виробничих процесів».

logo AUC