Про місто НОВИНИ МІСТА Андрій Сторонський "Необхідно й надалі шукати шляхи наповнення бюджету"

Андрій Сторонський "Необхідно й надалі шукати шляхи наповнення бюджету"

Створено: Четвер, 25 липня 2019, 12:56

Виконання бюджету міста за І півріччя 2019 року забезпечено на 104,1 відсотка. Додатково міська скарбниця отримала більш як три з половиною мільйони гривень.

Про це повідомила начальник фінансового управління Галина Бурочук на засіданні виконкому сьогодні, 25 липня.

Обсяг бюджету міста за цей період склав 260 мільйонів гривень (по загальному фонду – більш як 241 мільйон гривень, по спеціальному – майже 19 мільйонів гривень).

За словами доповідача, надходження склали більш як 92 мільйони гривень, що становить майже 52 відсотки до затверджених річних бюджетних призначень. Порівняно з відповідним періодом минулого року доходи загального фонду по бюджету міста збільшились на 18,2 відсотки.

Забезпечено надходження у звітному періоді основного бюджетоутворюючого платежу – податку на збір та доходи фізичних осіб, який складає 59,2відсотка обсягу надходжень або 54,5 мільйони гривень.

Як зазначила Галина Бурочук, негативний вплив на рівень виконання доходів бюджету міста справляє стан розрахунків з бюджетом платників податків. З початку року податковий борг з платежів до бюджету міста збільшився на майже на 1,5 мільйони гривень і загалом на 1 липня 2019 року він становив більше 14 мільйонів гривень. Найбільший з них - по платі за землю - 9 мільйонів 388 тисяч гривень.

Доповідаючи про основні показники, начальник фінансового управління наголосила, що своєчасно проводилась виплата заробітної плати працівникам бюджетної сфери, проводилися розрахунки за енергоносії, що споживались бюджетними установами, у повному обсязі здійснювались інші виплати соціального характеру.

На фінансування галузей соціально-культурної сфери та соціального захисту населення спрямовано 198 мільйонів гривень.

У загальних видатках бюджету на фінансування установ та закладів освіти вони склали 39,3 відсотки, охорони здоров’я – 13 відсотків, соціальний захист та соціальне забезпечення - 31,3 відсотки, ЖКГ – 3,7 відсотки, культури і мистецтва - 3 відсотки.

Як зауважила Галина Бурочук, ефективний рівень виконання бюджету залежить від його наповнення у поєднанні з економним витрачанням бюджетних ресурсів головними розпорядниками.

Підсумовуючи обговорення цього питання, перший заступник міського голови, секретар ради Андрій Сторонський акцентував увагу на необхідності пошуку подальших шляхів, за рахунок яких можна збільшити надходження до міського бюджету. А розпорядникам наголосив, що кошти, які виділені їм на реалізацію заходів, мають бути використані вчасно, при цьому не треба зволікати з їх освоєнням до завершення року.

Відділ з питань внутрішньої політики,

взаємодії із ЗМІ та зв"язків з громадськістю.

logo AUC

20190905133929-9814