heder

Про місто НОВИНИ МІСТА Шляхи зниження профзахворюваності на підприємствах вугільної промисловості обговорили на засіданні "круглого столу"

Створено: Середа, 29 травня 2019, 17:08

28 травня 2019 року у Нововолинську відбулося засідання круглого столу за участю представників управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Волинській області, управління Держпраці у Волинській області, Нововолинського відділення управління виконавчої дирекції Фонду у Волинській області, Волинської обласної клінічної лікарні, Нововолинської центральної міської лікарні та Іваничівської центральної районної лікарні, фахівців з охорони праці ДП «Волиньвугілля» та його відокремлених підрозділів.

Учасники заходу обговорили шляхи зниження профзахворюваності на підприємствах вугільної промисловості м.Нововолинська та Іваничівського району.

У роботі засідання взяв участь перший заступник міського голови, секретар ради Андрій Сторонський. Він наголосив на актуальності даного питання. Також акцентував увагу на важливості проходження медичних оглядів працівниками вугільних підприємств. Андрій Сторонський запропонував більш детально проаналізувати питання щодо рівня профзахворювань в місті.

Заступник начальника управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Волинській області Григорій Стахів підкреслив, що  створення належних умов праці та впровадження заходів щодо зменшення шкідливих факторів на організм людини є обов’язком роботодавця, а обов’язок Фонду – допомагати в налагодженні ефективної системи охорони праці, проведенні профілактичних заходів, спрямованих на усунення небезпечних виробничих факторів на підприємствах, запобіганні нещасних випадків на виробництві й професійним захворюванням та здійсненні відшкодувань працівникам, які потерпіли від нещасних випадків на виробництві.

Заступник начальника управління - начальник відділу профілактики страхових випадків управління виконавчої дирекції Фонду у Волинській області Святослав Ткачук висловив стурбованість ростом професійної захворюваності в регіоні у 2018-ому та нинішньому роках на загальній картині її зменшення в цілому в Україні. Зокрема, він зауважив, що 98% потерпілих на Волині, яким встановлено професійні захворювання, перебувають на обліку в Нововолинському відділенні. Сума щомісячних страхових виплат потерпілим на виробництві від професійних захворювань по Нововолинському відділенню становила торік 76,6 млн.грн., або 92,8% по області.

Він наголосив, що через недостатнє фінансування на шахтах не повній мірі проводяться заходи щодо профілактики профзахворювань. На підприємствах ДП «Волиньвугілля» складна ситуація із забезпеченням працівників засобами індивідуального захисту, три останніх роки керівництво шахт не організовує проведення періодичних медичних оглядів, що призводить до передчасної втрати працездатності та додаткового фінансового навантаження на бюджет Фонду.

Виконувач обов’язки заступника генерального директора з охорони праці ДП «Волиньвугілля Сергій Ромасюк зауважив, що у зв’язку зі складним фінансовим становищем на вугільних підприємствах усі надходження коштів в першу чергу спрямовуються на виплату заробітної плати шахтарям . За І квартал 2019 року на охорону праці використано 515,71 тис.грн., що становить 17.21% від запланованої суми або 386,01 грн. на 1 працівника .Кошти з бюджету на охорону праці останній раз виділялись у 2015 році..

Сергій Ромасюк повідомив, що у червні очікується введення в дію нової лави на ВП «Шахта «Бужанська», яка дасть можливість збільшити вуглевидобуток та збалансувати фінансову діяльність підприємства і запевнив, що проведення медоглядів на ВП «Шахта №9 «Нововолинська» та ВП «Шахта «Бужанська» буде забезпечено до кінця року.

Людмила Якименко поінформувала про співпрацю Нововолинського відділення управління виконавчої дирекції Фонду з лікарями Нововолинської центральної міської лікарні та Іваничівської районної лікарні щодо забезпечення потерпілих від нещасних випадків на виробництві й професійних захворювань  лікарськими засобами та виробами медичного призначення, посилення контролю за обґрунтованістю видачі та продовження листків непрацездатності, порядку відбору та направлення застрахованих осіб на реабілітаційне лікування .

Розмова була досить конструктивною. За результатами обговорення учасники заходу виробили пропозиції щодо подальших дій.

Відділ з питань внутрішньої політики, взаємодії

із ЗМІ та зв"язків з громадськістю.

logo AUC