Про місто НОВИНИ МІСТА Пам'ять народна – жива, подвиг загиблих – незабутній

Пам'ять народна – жива, подвиг загиблих – незабутній

Створено: Середа, 08 травня 2019, 16:16

У ці вікопомні травневі дні ми вшановуємо пам’ять тих, хто боровся з нацизмом, а також усіх жертв Другої світової війни, що стала найбільш кривавою в історії людства. Війна нагадує про себе тисячами обелісків і братських могил. Цими днями по всій Україні вони вкриваються весняними квітами. Це означає, що пам’ять народна – жива, а подвиг загиблих – незабутній.

Заходи з нагоди Дня пам'яті та примирення і перемоги над нацизмом у Другій світовій війні проходять і в Нововолинську.

Сьогодні вони розпочалися із покладання квітів до меморіальної стели загиблих учасників АТО. Представники міської влади, ветерани, учасники АТО, військовослужбовці вклонилися подвигу героїв, які полягли, захищаючи цілісність та незалежність України на сході.

Як підкреслив заступник військового комісара Нововолинського об’єднаного районного військового комісаріату Олександр Батюк, ці молоді люди, так само як і  ветерани у свій час, боролися за волю та свободу України.

-Цим хлопцям, на жаль, не вдалося лишитися живими. Те, що ми пам’ятаємо їх, приходимо до них, у пошані схиляємо голови, свідчить про те, що їхні справи, за які вони поклали свої життя, продовжуються, і ми разом досягнемо основної мети – перемогти ворога і встановити мир в Україні, - наголосив Олександр Батюк.

Щемлять серця і в сивочолих ветеранів. Учасник бойових дій Василь Бусловський із сумом розмірковує: здавалося, ніхто і ніщо не змогло б затьмарити мирних днів після здобутої перемоги у далекому 1945-ому.  Та знову довелося захищати рідну землю вже внукам і правнукам, нерідко ціною власного життя.

Сьогодні, у часи боротьби за незалежність України формується глибокий духовний зв’язок між захисниками нашої країни різних поколінь.

До пам’ятної стели з портретами загиблих героїв АТО поклали квіти.

Також вшанували подвиг захисників другого укріпрайону.

Біля пам’ятного знака «Воїну-захиснику – слава!» пройшов  мітинг-реквієм. Тут зібралося чимало містян.  Біля серця кожного, хто прийшов на захід, квітли маки – символи  пам'яті про мільйони полеглих на полі бою, і тих, котрі віддали своє життя за територіальну цілісність нашої держави. Ці квіти виготовили вихованці Нововолинського центру дитячої та юнацької творчості.

Слова вдячності ветеранам висловив міський голова Віктор Сапожніков та учнівська молодь. А голова міської організації ветеранів війни та праці Леонід Дудар прочитав свій зворушливий вірш «Вогонь пам’яті».

Заходи продовжилися у міському палаці культури.

-Для мене велика честь засвідчити вам, Солдати Перемоги, свою повагу та висловити глибоку вдячність. Вашим потом та кров’ю, шановні ветерани, зрошена наша земля, на ваші плечі випала нелегка ноша відбудови народного господарства у післявоєнний період, вагомий ваш внесок і в будівництво рідного міста , - наголосив міський голова. - Турботу про вас ми завжди вважаємо своїм головним обов’язком. Ви є взірцем служіння Батьківщині, своєму народу, найкращим людським ідеалам, і сьогодні своїм прикладом  надихаєте на перемогу наших воїнів, які захищають цілісність та незалежність України, її демократію та свободу.

Він вручив п’ятьом ветеранам подяки та фотосвітлини про Нововолинськ.

Також Віктор Сапожніков вручив орден «За мужність» ІІІ ступеня та відзнаку Президента України «За участь в антитерористичній операції» дружині загиблого в АТО військовослужбовця Олега Пушкарука. Цих державних нагород Олег Пушкарук удостоєний посмертно.

Теплі слова вдячності за воєнний і трудовий подвиг та побажання здоров’я, добра й благополуччя висловив членам ветеранської організації Леонід Дудар. Він зауважив, що на обліку організації перебуває 39 фронтовиків. Зараз багатьом з них уже більше 90 років. Серед них є такі, які не лише пройшли пекло Другої світової війни, але й вписали яскраву сторінку в історію творення Нововолинська у 50-х роках. Як, наприклад, Василь Матвійович Бусловський, котрий прокладав дорогу з Володимир-Волинського через наше місто до Іванич. Нещодавно ветеран зустрів свою 93-ю весну.

Директор міського історичного музею Ірина Костюк відзначила, що в очах майбутніх поколінь ветерани завжди будуть взірцем патріотизму, величі духу та самопожертви.

Програма заходу була переплетена патріотичними піснями, які виконували митці міського Палацу культури та хор «Ветеран».

Відділ з питань внутрішньої політики, взаємодії

із ЗМІ та зв"язків з громадськістю.

logo AUC