Про місто НОВИНИ МІСТА У міській раді відбулася зустріч з експертами ЄС

У міській раді відбулася зустріч з експертами ЄС

Створено: Середа, 10 квітня 2019, 22:13

З 2015 року місто реалізує проект «Перший крок для переходу на використання відновних джерел енергії у м. Нововолинську».

Це один з найбільших європейських грантів і перший успіх нашого міста в залученні значного обсягу коштів. Загальний бюджет проекту становить майже 1,3 млн. євро. Окрім коштів Європейського Союзу на втілення проекту спрямовані й кошти міського бюджету.

Сьогодні у міській раді відбулася зустріч команди проекту з експертами ЄС, які завітали до нашого міста, аби проінспектувати хід робіт та освоєння грантових коштів.

Заступник міського голови Олександр Громик, який є куратором проекту, повідомив, що основними цілями його впровадження є зменшення споживання енергоресурсів, викидів газів в атмосферу, збільшення частки використання відновних джерел енергії та підвищення енергетичної безпеки Нововолинська.

IMG 8118 1 copy

Олександр Іванович наголосив на етапах реалізації цього проекту. Уже проведена реконструкція теплопостачання Південно-Східного району. Вдалося закрити стару котельню Південно-Східного району, вивести з експлуатації близько 1,5 км старих неефективних труб теплової мережі та збудувати нову протяжністю майже 1 км – до котельні 26 кварталу та котельні Кауркова.

Як підкреслив Олександр Громик, команда веде активну роботу щодо обізнаності містян у сфері енергозбереження. Зокрема, заходи на енергозберігаючу тематику проходять у навчальних закладах міста. Успішно пройшов Європейський тиждень сталої енергетики, у рамках якого відбулося чимало заходів: обмін використаних батарейок на морозиво, турнір з футболу, дитячий конкурс малюнків.

Однією із складових реалізації проекту є термомодернізація будівлі ЗОШ №7. Розпочали із виготовлення проектно-кошторисної документації і розробки дизайну фасаду школи, опісля спеціалісти Луцького національного технічного інституту провели дослідження ґрунтів та фундаменту школи. Також були проведені геодезичні дослідження та енергоаудит навчального закладу. А восени минулого року розпочалися роботи на цьому об’єкті.

«Наразі на 75% виконані роботи з монтажу вікон та демонтажу старих світильників із заміною їх на нові світлодіодні. Уже завершений демонтаж будівельних конструкцій внутрішнього двору школи та демонтаж існуючих вентиляційних установок та повітропроводів.Також уже влаштовано бетонну підлогу у підвальних приміщеннях, де будуть встановлюватись вен установки та ІТП. Окрім цього, тривають роботи з демонтажу будівельних елементів у внутрішньому дворику, розпочато демонтаж існуючої штукатурки стін цоколя і демонтаж старої відмостки та підготовчі земляні роботи для подальшого влаштування гідроізоляції й утеплення цоколя Блоку-1 та перехідної галереї нижче рівня ґрунту», – зазначив Олександр Громик.

В експертів було чимало запитань до команди проекту щодо етапів впровадження проекту, зокрема, чи вдасться реалізувати заходи у визначений термін, адже загалом роботи з термомодернізації ЗОШ №7 у рамках проекту виконані поки що на 30%. Консультант з питань управління проекту Віталій Волков пояснив, що окремі з них розпочалися із запізненням через те, що будівля в деяких місцях зазнала руйнації, тож необхідно відновити окремі її частини. Однак він запевнив, що до кінця літа заплановані роботи будуть завершені.

Насамкінець заступник міського голови Олександр Громик наголосив, що міська рада постійно контролює хід виконання проекту «Перший крок для переходу на використання відновних джерел енергії». З цією метою проводяться зустрічі представників команди проекту, команди підтримки, міської влади, підрядної організації, проектувальників, технічного та авторського нагляду, під час яких обговорюють технічні питання стосовно термомодернізації навчального закладу та надаються відповідні рекомендації.

Коли запитання у експертів були вичерпані, учасники вирушили безпосередньо на об’єкт - ЗОШ №7.

Відділ з питань внутрішньої політики,взаємодії із ЗМі тазв"язків з громадськістю.