Про місто НОВИНИ МІСТА Крокуємо разом до нової школи

Крокуємо разом до нової школи

Створено: Четвер, 28 лютого 2019, 20:40

Сучасне реформування української школи стверджує необхідність якісного оновлення змісту освіти, забезпечення безперервного процесу становлення та розвитку гармонійної творчої особистості учня. Формувати культуру  мислення дитини слід якомога раніше, починаючи з дошкілля  і  продовжуючи  в межах школи.

З метою обміну досвідом  про новітні підходи до навчання та виховання дітей в  умовах прогресивного сьогодення управлінням освіти та міським методичним кабінетом був організований семінар-практикум «Творчий розвиток особистості на засадах оновленого змісту програм», що проходив на базі  Нововолинської ЗОШ  №2.  До участі в різних формах методичної взаємодії були запрошені директори та методисти ДНЗ міста, представники управління  освіти та міського методичного кабінету.

Розпочався семінар з музичного привітання від найменших школярів –  першокласників. Учорашні випускники  садочків радо зустріли своїх добрих знайомих і поділилися враженнями про школу.

У рамках практичного модуля були  проведені показові уроки: математики  (1-Б  клас,  учитель Седлерук Н. М.), навчання грамоти (1-В клас, учитель Онуфрійчук Л. М.),  англійської  мови  (1-Б клас, учитель Матвіюк У. Б.), «Я досліджую світ»  (1-А клас, учитель Тортина О. Я., асистент учителя Симанович В. В.)  Усі заняття відповідали сучасним інтегрованим підходам до організації освітнього процесу, вирізнялися креативністю,  інформаційною насиченістю, поєднанням різних видів рухової активності  з навчальними формами взаємодії.

Наступним етапом семінару став теоретичний модуль - обмін досвідом роботи щодо чинників, які максимально забезпечують  дотримання принципу наступності між дошкільною та початковою ланками освіти.

Змістовним був виступ завідуючої міським методичним кабінетом Хвіщук Ольги Володимирівни, яка висвітлила бачення загальної моделі взаємодії між ДНЗ та ЗЗСО.

Директор Нововолинської ЗОШ №2  Кобиш Алла Анатоліївна зосередила увагу на важливості розбудови освітнього простору закладу, що стане підґрунтям для втілення інноваційних ідей Нової української школи.

Заступник директора Островська Аліна Леонтіївна презентувала сучасні підходи до використання годин гурткової роботи як важливого напрямку, що сприяє розвитку  основних життєвих компетенцій здобувачів освіти.

Учасники семінару мали нагоду взяти участь у тренінговому занятті «Крокуємо разом до Нової школи», яке провела практичний психолог  Геролінська В. О.

Методист міського методичного кабінету Сєчка Лариса Володимирівна закцентувала увагу на викликах, що стоять перед початковою ланкою освіти та головних компонентах Концепції Нової української школи.

Підсумки роботи підвела начальник управління освіти Лакиш Ольга Олександрівна, яка наголосила на важливості й необхідності освітніх реформ для розбудови держави, втілення яких залежить від професіоналізму кожного педагога і його вміння об’єднати у творчій взаємодії дітей, батьків і громаду.