Про місто НОВИНИ МІСТА У Нововолинську зареєстровано 90 випадків кору

У Нововолинську зареєстровано 90 випадків кору

Створено: П'ятниця, 16 листопада 2018, 09:34

З початку року інфекційними хворобами у Нововолинську захворіло майже 8 тисяч осіб, що становить 14,5% населення міста, з них – більше 5700 дітей. Про це повідомила на засіданні виконкому 15 листопада завідувач Нововолинського міськрайонного відділу Державної установи «Волинський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України» Наталія Мариніна, доповідаючи про стан санепідситуації в Нововолинську та про заходи щодо покращення санепідблагополуччя.

«Враховуючи епідемічний сезон, найбільш пріоритетними на даний час інфекційними хворобами є кір, гострі кишкові інфекції, вірусний гепатит А, природно-вогнищеві інфекції. Позитивним є те, що в місті не реєструвались такі захворювання як правець, дифтерія, поліомієліт, тифи, дизентерія. Станом на 14 листопада 2018 року  в місті зареєстровано 90 випадків кору, з них майже 78 відсотків – це діти віком до 17 років», - зазначила доповідач.

Наталія Мариніна наголосила, що фахівцями Нововолинського відділу у всіх вогнищах кору проведено епідрозслідування. Складено план заходів щодо їх ліквідації та локалізації, запроваджено обмежувальні заходи, проведено аналіз імунного статусу дітей проти кору, надані рекомендації стосовно тимчасового відсторонення не щеплених осіб від відвідування організованих колективів .

Наталія Мариніна навела і таку статистику: «У 2018 році в Україні зареєстровано 7 випадків захворювань дифтерією. За останні 5 років реєструвалось 16 випадків. Під час епідемії дифтерії в Україні 1991-1998 рр. захворіло 20 тисяч людей, 696 померло. Це було спричинено низьким охоплення дітей вакцинацією та відсутністю ревакцинації у дорослих». Тому фахівцями Нововолинського міськрайонного відділу проводиться широка організаційна робота щодо популяризації профілактичних щеплень.

Також вона повідомила, що з 01жовтня 2018 рокурозпочався епідемічний сезон із захворюваності на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції. З початку сезону захворіло 1088 осіб, із них 63,8% становлять діти віком 0-17 років. На 45-ому тижні на грип та ГРВІ захворіло 145 жителів міста, показник захворюваності становить 263,2на100 тисяч населення, що на 63,6 відсотки менше епідемічного порогу. У порівнянні з попереднім тижнем спостерігається зниження захворюваності.

Наталія Мариніна підкреслила, що найефективнішим заходом профілактики грипу є вакцинація, в першу чергу груп епідемічного ризику, як медичного так і професійного.За рекомендацією ВООЗ для забезпечення максимального захисту від вірусів, циркуляція котрих очікується саме цього сезону, в Україні зареєстровані вакцини «Ваксігрип Тетра» (виробник — «Санофі Пастер», Франція) та «Джісі Флю» («Грін Кросс Корпорейшн», Південна Корея), обидві якісні та безпечні.

Під час обговорення даного питання на засіданні виконкому, акцентували увагу на проведенні роз’яснювальної роботи  із батьками, які відмовляються від проведення щеплень своїм дітям.

Відділ з питань внутрішньої політики, взаємодії із ЗМІ

та зв’язків з громадськістю.