Про місто НОВИНИ МІСТА Нововолинськ може стати центром ОТГ

Нововолинськ може стати центром ОТГ

Створено: Четвер, 11 жовтня 2018, 12:07

Добровільне-обєднання-територіальних-громад-яким-шляхом-піде-Квасилів

На останній сесії Волинської обласної ради депутати затвердили зміни до рішення від 25 червня 2015 року №35/10 «Про схвалення проекту Перспективного плану формування територій громад Волинської області».

Це сприятиме виконанню Перспективного плану в межах усієї території області та активізацію процесу добровільного приєднання територіальних громад до вже створених ОТГ, що дасть можливість сформувати спроможні територіальні громади, здатні забезпечити сталий розвиток громад. Крім того, прийняття рішення дасть можливість розпочати процес приєднання суміжних територіальних громад до міст обласного значення.

Враховуючи критерії Мінрегіону щодо формування спроможних об’єднаних територіальних громад, позиції окремих депутатів обласної ради, міських, селищних та сільських рад, а також рекомендацій робочої групи з підготовки проектів змін до Перспективного плану формування територій громад Волинської області, сформовано ряд пропозицій. Зокрема, передбачено включити до складу Нововолинської міської ОТГ Грядівську та Грибовицьку територіальні громади Іваничівського району.

Нагадаємо, що 4 травня президент України Петро Порошенкопідписав Закон щодо добровільного приєднання територіальних громад до міст обласного значення (законопроект № 6466).Цей закон дозволяє містам обласного значення згуртувати навколо себе сусідні сільські та селищні ради і стати центром об’єднаної громади без зайвих бюрократичних процедур – в тому числі, без проведення виборів.

Зазначимо, що внаслідок об’єднання в одну територіальну громаду виграє як місто-центр, так і суміжні села та селища, для мешканців останніх стануть доступними більш якісні соціальні, адміністративні, інші послуги, які надаються з місцевого бюджету.

Відділ з питань внутрішньої політики, взаємодії

із ЗМІ та зв"язків з громадськістю.