Про місто НОВИНИ МІСТА Міська рада прийняла рішення із 29 питань

Міська рада прийняла рішення із 29 питань

Створено: Середа, 19 вересня 2018, 17:20

27 із 34 депутатів прибули  19 вересня на чергову двадцять шосту сесію Нововолинської міської ради. До її порядку денного було внесено майже 30 питань. Розпочали пленарне засідання із приємного моменту. Представники ДП «Волиньвугілля» вручили шахтарську відзнаку «Святої Варвари» депутату Нововолинської міської ради, ветерану вугільної галузі Олені Чайці. Більше 30 років Олена Іванівна віддала шахтарській праці, обіймаючи посади від економіста до керівника шахти.

Потому обранці громади приступили до розгляду питань порядку денного. Найперше заслухали звіт начальника «Нововолинськводоканалу» Володимира Озімчука про фінансово-господарську діяльність цього підприємства.

Сьогодні «Нововолинськводоканал» надає послуги з водопостачання більше 50 тисячам населення.

За словами Володимира Озімчука, нині «Нововолинськводоканал» переживає нелегкі часи. Збитковість підприємства, наявність дебіторської заборгованості, яка становить майже 9 мільйонів гривень, суттєво впливають на фінансово – економічний стан підприємства.

-Борги вугільних підприємств міста, а це понад мільйон 600 тисяч гривень, відсутність схеми щодо проведення взаєморозрахунків по різниці в тарифах є однією із причин заборгованості підприємства за енергоносії. Відтак, більше трьох мільйонів гривень «Нововолинськводоканал» боргує ПрАТ «Волиньобленерго»,- зазначив Володимир Озімчук. – Однак,   незважаючи на скрутний фінансовий і матеріальний стан, діяльність підприємства у 2018 році була спрямована на підтримання безперебійного функціонування виробничих дільниць, ліквідацію аварійних поривів на водопровідних та каналізаційних мережах, поліпшення якості води, підготовку об’єктів технологічного ланцюга “Нововолинськводоканалу” відповідно до затверджених програм і заходів.

У переддень проведення пленарного засідання група депутатів здійснила виїзд на окремі об’єкти інфраструктури підприємства. Тож обговорення  на сесії було досить активним. Зокрема, питання, які задавали керівнику, стосувалися якості питної води, роботи каналізаційних очисних споруд на території міста, реконструкції зовнішньої системи водопостачання та періодичне відчуття неприємного запаху в повітрі зі сторони очисних споруд.

Керівник «Нововолинськводоканалу» зазначив, що підприємством розроблені проекти щодо реконструкції зовнішніх мереж водопостачання від Північного та Південного водозаборів до Нововолинська загальною протяжністю 24 кілометри та будівництва станцій доочищення питної води на цих же водозаборах. 29 серпня оголошено про тендерні закупівлі. Торги відбудуться наприкінці жовтня. Наразі тривають роботи по реконструкції каналізаційної насосної станції №1.

Нагадаємо, модернізація системи водопостачання реалізовується завдяки кредиту в 6 мільйонів доларів від Світового банку. Як зазначив міський голова Віктор Сапожніков, коли повністю вдасться його завершити, це можна буде вважати найбільшим досягненням у сфері комунального  господарства  міста.

У порядку денному сесії були й бюджетні питання. Попередньо вони слухалися на засіданнях комісій та на Дні депутата. Тож без обговорення обранці громади затвердили звіт про виконання міського бюджету за І півріччя 2018 року, а також внесли зміни до головного фінансового документа, розподіливши субвенційні кошти з державного та обласного бюджетів на потреби галузей міста.

Серед прийнятих рішень  чимало господарських та земельних.

Обранці громади прийняли звернення до Президента України Петра Порошенка, Прем’єр-міністра Володимира Гройсмана, голови ВРУ Андрія Парубія, народного депутата України Ігоря Гузя щодо ситуації у вугільній галузі.

Відділ з питань внутрішньої політики,

взаємодії із ЗМІ та зв"язків з громадськістю.