Про місто НОВИНИ МІСТА Міське господарство готове до роботи в осінньо-зимовий період

Міське господарство готове до роботи в осінньо-зимовий період

Створено: Вівторок, 18 вересня 2018, 17:26

IMG 4143 copy

Питання про хід  підготовки підприємств, організацій та установ міста  до роботи в осінньо-зимовий період 2018-2019 років – одне з перших, яке слухали на сьогоднішньому засіданні виконавчого комітету Нововолинської міської ради. Богдан Миронюк, начальник відділу будівництва, комунального господарства та газифікації,  мовою цифр та фактів розповів про обсяг виконаних заходів.

Зокрема, він повідомив, що підприємством «Нововолинськтеплокомуненерго» підготовлено до роботи в опалювальний період 9 центральних теплових пунктів та 76,1 км теплотрас. Замінено 1842 м п аварійних ділянок мережі централізованого теплопостачання, з них 1139 м п на попередньо теплоізольовані труби. Відремонтовано та зроблено ревізію насосного обладнання, запірної арматури в вузлах вводу у 87 будинках, проведено заміну внутрішньобудинкових трубопроводів в кількості 123,9 м п у 39 будинках, зроблено промивку та налагодження котлоагрегатів тощо.

За кошти міського бюджету проведена модернізація інженерних вводів теплопостачання багатоквартирних житлових будинків зі встановленням приладів обліку в 27 будинках.

Загалом на виконання заходів з підготовки до зимового періоду підприємством освоєно 2,7 млн грн.

Богдан Миронюк підкреслив, що значний обсяг робіт виконано підприємством „Нововолинськводоканал”. Так, експлуатаційними дільницями замінено 413 м п  водогінних, вуличних водопровідних мереж різних діаметрів. Проведено капітальний ремонт та заміну запірної арматури (засувок) різного діаметру, зроблено планову промивку головної лінії водопровідної мережі від Південного водозабору до міста. Також підготовлено до роботи в зимових умовах транспортні засоби підприємства та ремонтно-будівельна дільниця.

На виконання заходів з підготовки водопровідно-каналізаційного господарства до осінньо-зимового періоду підприємством освоєно 1,6 млн.грн.

За словами керівника відділу, проведено комплекс робіт з підготовки житлового фонду міста до роботи в осінньо-зимовий період. Поточним ремонтом відремонтовано 41 покрівлю загальною площею 1745,2 кв м, відремонтовано 48 під`їздів в 17-ти будинках, а також дверні полотна, віконні рами, оголовки димоходів, дашки над входом в під’їзди, електрощитові.

Виконані роботи з поточного ремонту асфальто-бетонного покриття на прибудинкових територіях житлового фонду загальною площею 872,8 кв м  біля 36-и житлових будинків .

Підготовка до осінньо-зимового періоду триває і в житлових будинках, які знаходяться на обслуговуванні ОСББ і ЖБК. Нагадаємо, що на даний період у Нововолинську та в смт Благодатне функціонує 190 об’єднань співвласників багатоквартирних будинків.

Богдан Миронюк наголосив, що виробниче управління комунального господарства завершує капітальний та поточний міських доріг за рахунок коштів міського та обласного бюджетів.

-Цьогоріч капітальним ремонтом заплановано відремонтувати 69,5 тис м кв асфальтобетонного покриття доріг міста та селища ( 18 вулиць) на суму 14,168 млн грн., в тому числі 7,168 млн грн кошти міського бюджету. Вже виконано роботи на площі 59,7 тис м2 (86%), освоєно 10,7 млн грн  бюджетних кошті, - зазначив він.

Підсумовуючи сказане, заступник міського голови Володимир Рожелюк, який опікає комунальну галузь, відзначив, що міське господарство, в основному, готове до роботи в осінньо-зимовий період. Разом з тим, він акцентував увагу на окремих питаннях, які ще потрібно тримати на контролі. Зокрема, ще не завезена піскосуміш та не вся спецтехніка готова до роботи у зимовий період. Гострою є кадрова проблема у комунальних службах. Також необхідно провести заходи з погашення заборгованості за спожиті електроенергію, газ, воду та теплову енергію.

На початок вересня цього року заборгованість підприємства  "Нововолинськтеплокомуненерго" за природний газ становить 10  мільйонів гривень, а  "Нововолинськводоканал"  боргує  за електроененергію ПАТ «Волиньобленерго» більше 3 мільйонів гривень.

Міський голова Віктор Сапожніков закликав керівників комунальних служб вчасно освоїти кошти, завершити розпочаті роботи, не допустити аварійних ситуацій, допомогти людям із оформленням субсидій, дотримуючись при цьому чинного законодавства.

Відділ з питань внутрішньої політики,

взаємодії із ЗМІ та зв"язків з громадськістю.