Про місто НОВИНИ МІСТА 30 липня Всесвітній день протидії торгівлі людьми

30 липня Всесвітній день протидії торгівлі людьми

Створено: Понеділок, 30 липня 2018, 10:55

15 main

У 2013 році Генеральна Асамблея Організації Обєднаних Націй проголосила 30 липня Всесвітнім днем протидії торгівлі людьми.

Ключовим завданням цього дня є підвищувати рівень поінформованості громадян про глобальну проблему торгівлі людьми і привертати увагу до тяжкого становища жінок, чоловіків і дітей, які постраждали від цього злочину. Торгівля людьми є надзвичайно глобальною та прибутковою злочинною індустрією в світі. За рівнем доходів вона поступається лише продажам наркотиків та зброї. Україна здебільшого була країною постачання або транзиту жертв торгівлі людьми, проте в сьогоднішніх умовах Україна є також країною призначення з високими ризиками внутрішньої експлуатації. Воєнний конфлікт, який вибухнув в Україні, як і в аналогічних ситуаціях в інших країнах, сприяє поширенню торгівлі людьми в різних її формах. Складне матеріальне становище громадян спонукає їх до пошуків заробітку за межами України, де в міру своєї необізнаності вони теж можуть стати жертвами торгівлі людьми.

Жертвами цього злочину стають і жінки, і чоловіки, і діти, які потерпають від його різноманітних форм, серед яких примусова праця, сексуальна експлуатація, примусове жебрацтво, вилучення органів тощо.

Верховна Рада України 20 вересня 2011 року ухвалила Закон України «Про протидію торгівлі людьми», в якому визначено основні напрямки реалізації державної політики, спрямованої на протидію торгівлі людьми.

Також у Кримінальному кодексі України, зазначено що торгівля людьми або здійснення іншої незаконної угоди, об'єктом якої є людина, а так само вербування, переміщення, переховування, передача або одержання людини, вчинені з метою експлуатації, з використанням обману, шантажу чи уразливого стану особи (ст 149 Кримінального кодексу України) караються позбавленням волі на строк від трьох до восьми років. Дії, передбачені частиною першою цієї статті, вчинені щодо неповнолітнього караються позбавленням волі на строк від п'яти до дванадцяти років з конфіскацією майна або без такої. Щодо малолітнього караються позбавленням волі на строк від восьми до п'ятнадцяти років з конфіскацією майна або без такої. Відповідно до ст. 150 ККУ експлуатація дітей, які не досягли віку, з якого законодавством дозволяється працевлаштування, шляхом використання їх праці з метою отримання прибутку карається арештом на строк до шести місяців або обмеженням волі на строк до трьох років, з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років.. Відповідно ті самі дії, вчинені щодо кількох дітей або якщо вони спричинили істотну шкоду для здоров'я, фізичного розвитку або освітнього рівня дитини, або поєднані з використанням дитячої праці в шкідливому виробництві караються позбавленням волі на строк від двох до п'яти років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Згідно з Конвенцією про права дитини, у зв'язку з фізичною та розумовою незрілістю дитина потребує особливої охорони, турботи і допомоги, у т.ч. належного правового захисту, для повного і гармонійного розвитку її особистості дитині необхідно рости в сімейному оточенні, в атмосфері щастя, любові і розуміння. Експлуатація дитини знаходиться у явному протиріччі з наведеними вимогами. В цьому і полягає суспільна небезпека злочину, передбаченого ст. 150.

Якщо Ви потрапили у ситуацію, коли:

$11. Вас позбавляли вільного пересування та спілкування з родиною, відібравши Ваші документи;

$12. Вам пообіцяли добре оплачувану роботу (за кордоном чи в Україні), а потім не заплатили обіцяних грошей;

$13. Вас примушували відробляти неіснуючі борги;

$14. Вас втягнули у злочинну діяльність шляхом примусу, шантажу або насильства – є підстави вважати, що ви стали жертвою торгівлі людьми.

Законодавством України таким особам гарантується комплексна допомога (психологічна, соціально-педагогічна, соціально-медична, юридична, допомога у працевлаштуванні та перекваліфікації, тощо), виходячи з особистих потреб постраждалої особи, в тому числі і одноразова матеріальна виплата.

Більш детальну інформацію про:

- ризики потрапляння  громадян у ситуацію торгівлі людьми;

- порядок встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми;

- види допомоги особам, які постраждали від торгівлі людьми;

- перелік установ, закладів, служб та організацій, які надають допомогу особам, які постраждали від торгівлі людьми;

- контакти відповідальних посадових осіб за проведення процедури встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми, та громадських організацій, які працюють у цій сфері, можна отримати, звернувшись до служби у справах дітей т. (03344) 33002, центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді т. (03344) 31184 та управління праці та соціального захисту населення т. (03344) 41070.

Служба у справах дітей