На сайті один гість та відсутні користувачі

Про місто НОВИНИ МІСТА Нововолинськ на шляху до об’єднання

Нововолинськ на шляху до об’єднання

Створено: П'ятниця, 08 червня 2018, 12:21

Четвертий рік поспіль в Україні продовжується процес децентралізації. Об’єднання громад проходить і на теренах Волинського краю. Осторонь цього процесу не залишилося й наше місто. Про приєднання суміжних сільських та селищних рад до Нововолинська йшлося на одній із зустрічей, міського голови Віктора Сапожнікова із керівниками Грядівської сільської ради Іваничівського району і селища Благодатне Миколою Бородчуком та Олександром Топорівським.

У заході взяли участь представники Волинського Центру розвитку місцевого самоврядування в особі його директора Анатолія Пархом'юка, юриста Aндрія Погорілого та радника із питань децентралізації Оксани Урбан.

Нагадаємо, що 4 травня президент України Петро Порошенко підписав Закон щодо добровільного приєднання територіальних громад до міст обласного значення (законопроект № 6466).

Зокрема, закон дозволяє містам обласного значення згуртувати навколо себе сусідні сільські та селищні ради і стати центром об’єднаної громади без зайвих бюрократичних процедур – в тому числі, без проведення виборів.

За словами Віктора Сапожнікова, міська влада вже працювала у напрямку об’єднання. Проводилися зустрічі з депутатами, сільськими головами, обговорювали можливості в обласній раді та державній адміністрації і вже вималювався перспективний план розвитку території, де в усіх були спільні межі.

-Приймаючи таке важливе рішення, я активно їздив селами, вивчав думку місцевих мешканців і зробив невтішний висновок: села бояться об’єднуватись з містом. Страхи у всіх схожі: що місто поглине їх, забере землі, буде нав’язувати свої правила гри і виділятиме кошти за залишковим принципом. Ці страхи абсолютно неаргументовані. Адже мені потрібно ще й свою самодостатню міську громаду переконати щодо об’єднання. І моя громада задасть мені такі ж питання: чи нам вигідне об’єднання? - підкреслив міський голова.

У Нововолинську доєднатися до міста можуть три сільські ради - Грибовиця, Благодатне та Гряди, маючи при цьому спільні межі.

Селище Благодатне знаходиться у підпорядкуванні Нововолинська, але рішення депутатів Грибовицької сільської ради, за яке вони проголосували на початку червня щодо приєднання до Іваничівської об’єднаної територіальної громади, може створити прецедент утворення анклаву, оскільки Благодатне немає спільної межі із Нововолинськом, а межує із містом обласного значення через території Грибовичівської сільської ради.

Міський та сільські голови узгодили подальші дії міста Нововолинська, селища Благодатного та Грядівської сільської ради на шляху до об’єднання.

Зазначимо, що внаслідок об’єднання в одну територіальну громаду виграє як місто-центр, так і суміжні села та селища, для мешканців останніх стануть доступними більш якісні соціальні, адміністративні, інші послуги, які надаються з місцевого бюджету.

Відділ з питань внутрішньої політики, взаємодії із ЗМІ та

зв"язків з громадськістю міськвиконкому.