Про місто НОВИНИ МІСТА Про захист трудових прав говорили з роботодавцями

Про захист трудових прав говорили з роботодавцями

Створено: Понеділок, 04 червня 2018, 11:29

У приміщенні Нововолинського міського центру зайнятості 31 травня 2018 року  за ініціативи Нововолинського бюро правової допомоги було проведено круглий стіл для роботодавців міста та селища Благодатне на тему: "Захист трудових прав громадян в Україні".

З метою  підвищення юридичної грамотності українців і викриття корупції в державі, начальник Нововолинського бюро правової допомоги - Вікторія Скриннік розповіла роботодавцям про основні меседжі загальнонаціонального проекту Міністерства юстиції України «Я МАЮ ПРАВО!» Повідомила, що за даними Міністерства юстиції України, понад 70% населення потребує знань про свої права. Саме тому, Нововолинським бюро правової допомоги було прийнято рішення провести круглий стіл між роботодавцями міста, представниками Управління держпраці у Волинській області, Нововолинською міською філією Волинського обласного центру зайнятості та практикуючими юристами області в сфері трудового права.

“Перша проблема, з якою Нововолинці звертаються до нашого бюро, це – не зарахування страхового стажу працівникам. Друге проблемне питання, з яким звертаються до нас люди, це – перевищення норми робочого часу. Третя проблематика це – коли від людей приймають заяву про звільнення без дати. І четверте – проведення ревізій та виявлення недостач, написання боргових розписок”, – розповіла Вікторія Скриннік.
      Роботодавцям повідомили про систему безоплатної правової допомоги в Україні, її місію та цілі. Роздали контактні данні та буклети системи Безоплатної правової допомоги.
      Начальник відділу взаємодії з роботодавцями  Нововолинської філії Волинського обласного центру зайнятості-Кориско Ірина розповіла про сервіси служби зайнятості, а саме:
- для безробітних- Електронна черга безробітних (яка дозволяє зареєструватись на прийом в ЦЗ без лишнього відвідування установи);
- для роботодавців-Електронний кабінет роботодавця (де можна подати вакансії, небхідні на підприємство; надається можливість без функції редагування доступу до реєстру направлень на підприємство працівників і т.п., а також бачити послуги які надаються ЦЗ).
Розповіла про нововведення ЦЗ: в режимі скайп-співбесіди організувати співбесіду з працівниками, а також оформлення безробітним відеорезюме; оформлення відео-презентацій роботодавця і багато іншого.
     Головний спеціаліст Управління держпраці у Волинській області- Сергій Невмержицький ознайомив присутніх з основними новелами трудового законодавства України. Він закликав роботодавців офіційно працевлаштовувати своїх працівників, адже штрафні санкції за нелегальне працевлаштування сягають 111 тисяч за одного працівника. Також, за його словами, багато підприємств Волині поплатилося чималими штрафами за незначні відхилення від заробітніх плат нижче мінімальної. Розповів про порядок проведення інспекційних відвідувань (виїздних і не виїздних) представниками Управління держпраці  у відповідності до Постанови КМУ № 295 від 26.04. 2017 року та відповів на ряд питань які цікавили присутніх.
     Юрисконсульт ПРАТ «Володимир-Волинська птахофабрика»/кандидат юридичних наук - Любов Машевська звернула увагу роботодавців на господарську відповідальність у відповідності до законодавства України, яке накладає обов'язок проводити комплекс заходів щодо працевлаштування інвалідів; зупинилась на господарських санкціях і обгрунтованих доказах у  судових справах з Фондом інвалідів; про індивідуальні програми реабілітації інвалідів,на що слід звертати увагу роботодавцю; про своєчасне подання звітності щодо потреби у робочій силі- інваліда, та  про обгрунтовану відмову у працевлаштуванні інваліда і т.д. і т.п. Повідомила про практику Верховного суду України  у справах з Фондом інвалідів. Зауважила, що усталена судова практика на сьогоднішній день переглядається новим Верховним судом України.
     Зупинилась на судовій практиці у справах про зарахування страхового стажу, який не відображений в  Індивідуальних відомостях громадянина у довідці ОК-5 і відмовлено у призначенні пенсії Пенсійним фондом України. Було рекомендовано громадянам України у яких складається подібна ситуація, звертатись до суду для отримання рішення суду.
     Наголошено на Концепції реформування загальнодержавної системи управління охороною праці в Україні, після підписання якої внесуться зміни в законодавство  України, яке зачіпає сферу охорони праці. Це законодавство піде в підвязку до нового Трудового кодексу. Підкреслила на тому, що роботодавець несе відповідальність за порушення вимог охорони праці: дисциплінарну, адміністративну та кримінальну. Закликала слідкувати  за  правильним веденням всієї документації і журналів по охороні праці, процедурно і вірно фіксувати нещасні випадки.
     Обговорили результати роботи та напрацювали нові підходи по наданню правоосвітніх заходів для роботодавців.

Довідково:
Нововолинське бюро правової допомоги знаходиться за адресою: м.Нововолинськ, вул.Винниченка, 14, тел. (03344) 4-48-14, е-mail: