Про місто НОВИНИ МІСТА Легальна зарплата – надійне майбутнє

Легальна зарплата – надійне майбутнє

Створено: Четвер, 10 травня 2018, 15:57

new-34314

Проблема легалізації праці в Україні на сьогоднішній день залишається актуальною. Через виплату заробітної плати в конвертах, не сплачується єдиний соціальний внесок та інші податки і збори. Не надходять належні платежі як до Пенсійного фонду України, так і до інших фондів соціального страхування, бюджетів відповідного рівня.

Однак, страждають від цього і самі наймані працівники, оскільки втрачають можливість заробити страховий стаж та, відповідно, офоримити достойну пенсію, допомогу по тимчасовій непрацездатності, по безробіттю та інші соціальні виплати.

Розмір пенсії, зокрема, безпосередньо залежить від страхового стажу та офіційно нарахованої суми заробітної плати.

Усна домовленість між роботодавцем та найманим працівником не фіксується юридично. Працівник не зможе при оформлені пенсії залучити незафіксований трудовий стаж та підтвердити документально дійсний розмір своєї заробітної плати.

Наймані працівники   для реалізації трудових прав та забезпечення належного рівня свого майбутнього зобов`язані вимагати від роботодавця легального оформлення трудових відносин через укладання трудового договору та   нарахування заробітної плати не менше законодавчо встановленого мінімального рівня і сплати з неї обов`язкових платежів.

Якщо роботодавць не забезпечує виплату мінімальної заробітної плати, кожен громадянин має право звернутися до компетентних державних органів за захистом своїх конституційних прав, а також захистити свої права у суді.

Суспільство сьогодні вимагає відповідального ставлення та взаємного виконання обв’язків та взаємної поваги до прав як від роботодавців, так і від найманих осіб. Кожен повинен подбати про себе і розуміти, що теперішня тимчасова вигода негативно позначається на майбутньому. Працівник, який працює без оформлення трудових відносин, не має впевненості у завтрашньому дні, не зможе оформити відповідну пенсію та забезпечити своїм родинам добробут і спокій.Це повинен пам’ятати кожен.

Нововолинсько-Іваничівське об'єднане управління

Пенсійного фонду України.