Про місто НОВИНИ МІСТА У квітні пенсії знову перераховано

У квітні пенсії знову перераховано

Створено: П'ятниця, 06 квітня 2018, 11:59

ю 2

З 1 квітня 2018 року органами Пенсійного фонду України вперше проведено, без додаткового особистого звернення, автоматичний перерахунок пенсій особам, які працювали після призначення пенсії або її чергового перерахунку, проведеного за заявою.

Уже в цьому місяці 4717 жителів Іваничівського району та м.Нововолинська отримають збільшені пенсії.

Квітневийперерахунок стосується двох категорій осіб і здійснюється за двома видами розрахунку.

Одна категорія – це ті, хто пропрацював повних 24 місяці від попереднього перерахунку або призначення пенсії. Ці люди мають право на проведення перерахунку за стажем і за заробітною платою. Однак, якщо платня за цей період була невисокою, і це може негативно вплинути на розмір пенсії, то перерахунок проводиться лише за стажем. Тобто автоматично обирається найбільш вигідний (оптимальний) варіант для пенсіонера.

Інша категорія – це пенсіонери, які після призначення чи перерахунку пенсії не відпрацювали повних 24 місяці, але минуло два роки після призначення чи перерахунку пенсії. У такому разі перерахунок проводиться лише за страховим стажем.

Пенсії за вислугу років перераховано лише тим особам, які досягли встановленого законом пенсійного віку.

Перерахунок проведено автоматично і не потрібно звертатись із заявою до органів Фонду. Усі дані про страховий стаж і заробітну плату містяться в Реєстрі застрахованих осіб, яким володіє Пенсійний фонд України.

Відтепер ч.4 ст. 42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» передбачено, що такі автоматичні перерахунки будуть проводитись щороку з 1 квітня без додаткового звернення осіб до органів Пенсійного фонду.

Начальник Нововолинсько – Іваничівського

об’єднаного управління Пенсійного фонду

України Волинської області                                             Т.Кошлата