Про місто НОВИНИ МІСТА Про реформувння житлово-комунального господарства міста Нововолинська та сел. Благодатне

Створено: Вівторок, 13 березня 2018, 14:16
Без названия copy

У Нововолинську та сел. Благодатне налічується 527 багатоквартирних будинків. Станом на 1 березня 2018 року створено 186 ОСББ у 199 будинках, співвласники яких прийняли рішення здійснювати управління будинком власними силами шляхом самоорганізації.
Створити об’єднання співвласників у багатоквартирному будинку, управляти будинком власними силами можна за рішенням установчих зборів співвласників у будь-який час. На виконання положень Закону України «Про особли­вості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» (від 14.05.2015 р. №417-УІІІ) у багатоквартирному будинку, в якому не створено об’єднання співвласників, управління будинком здійснюється управителем. З метою забезпечення реалізації прав та виконання обов’язків співвласників багатоквартирних будинків щодо їх утримання та управління, для формування ринків послуг з управління багатоквартирними будинками, ефективного використання спільного майна власниками квартир або нежитлових приміщень у таких будинках та поліпшення якості надання житлово-комунальних послуг Нововолинська міська рада вирішила створити два комунальних підприємства, а саме: «Управляюча житлова компанія №1 Житлово-комуналь­ного об’єднання Нововолинської міської ради (УЖК №1), (рішення від 28.02.2018 р. № 22/52); «Управляюча житлова компанія №2 Житлово-комунального об’єднання Нововолинської міської ради (УЖК №2) (рішення від 28.02.2018 р. № 22/53).
Основним завданням цих підприємств буде управління багатоквартирними будинками, в т.ч. надання послуг з утримання будинку та прибудинкової території. Це сприятиме впровадженню та створенню інституту управителів, який стане необхідним ланцюгом у системі складних правових відносин мешканців та надавачів послуг. У той же час, рішеннями від 28 лютого 2018 року за №22/16, №22/17, №22/18 міська рада вирішила припинити гос­по­дарську діяльність трьох комунальних підприємств ЖКП-1, ЖКП-2, ЖЕК-3 шляхом ліквідації. Створені ліквідаційні комісії по кожному підприємству, які здійснять організаційно-правові заходи щодо припинення діяльності цих підприємств у встановленому законодавством порядку. Процес створення нових підприємств та ліквідації діючих займе деякий відрізок часу, протягом якого підприємства ЖКП-1, ЖКП-2, ЖЕК-3 по кожному будинку будуть надавати послуги з утримання будинку та прибудинкової території відповідно до переліку та вартості послуг, затвердженому рішенням виконавчого комітету Нововолинської міської ради від 18 січня 2018 року №9 «Про коригування тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій». З метою збереження та ефективного використання: основні засоби, автомобілі, автовишки, автокрани, трактори, верстати, комп’ютери, принтери, бензопили, бензокоси та інше устаткування та майно в даний час перебувають на балансі ЖКО та орендуються комунальними підприємствами ЖКП №1, 2, ЖЕК №3 . Майно збережено для подальшого надання послуг мешканцям м.Нововолинська та сел. Благодатне.

Адміністрація ЖКО.