012    01

1 грудня – річниця Всеукраїнського референдуму

Створено: П'ятниця, 01 грудня 2017, 11:24

3-5844.fhgh

24 серпня 1991 року Верховна Рада Української РСР переважною більшістю голосів ухвалила Акт проголошення незалежності України та створення самостійної Української держави – України. Ця дата вважається початком відліку історії сучасної України як незалежної держави. Територія держави стала неподільною та недоторканою, а також набули чинності виключно Конституція і закони України.

Акт проголошення незалежності мав бути підтверджений на референдумі, який відбувся одночасно із виборами Президента України.

Провал заколоту 19 серпня 1991 року і проголошення незалежності України створили принципово нову ситуацію в розстановці політичних сил. Тепер і опозиція, і основний кандидат партійно-державного апарату на посаду президента Леоніда Кравчук виступили за незалежність. Таким чином, результати референдуму фактично були запрограмовані.

1 грудня 1991 року відбувся всенародний референдум, на якому український народ підтвердив Акт незалежності України. У бюлетень референдуму включили текст Акта, прийнятого Верховною Радою 24 серпня, і запитання: «Чи підтверджуєте Ви Акт проголошення незалежності України?». У голосуванні взяли участь 31 млн 891,7 тис. громадян, тобто 84,2 % загальної кількості включених до списків. Із них на запитання бюлетеня відповіли «Так, підтверджую» 28 млн 804,1 тис. громадян (90,3 % населення).

Позитивну відповідь дало населення всіх областей України незалежно від їхнього національного складу. За незалежність проголосували не тільки українці, а й представники інших народів, для яких батьківщиною є українська земля.

Результати референдуму виявилися настільки переконливими, що вже наступного дня країни світу почали визнавати державну незалежність України. Тобто Акт проголошення незалежності України та становлення української державності сприяли визнанню нашої країни світовим співтовариством. Так, 2 грудня 1991 року, Україну, як державу, визнали Польща та Канада, 11 грудня – перше посольство в Україні відкрила Угорська Республіка. А упродовж 1992 року Україну визнало 132 держави.

1 грудня 1991 року назавжди закарбовано на скрижалях  української історії. Шануймо свій вибір, шануймо Україну!

Джерело: http://voladm.gov.ua