012    01

Про місто НОВИНИ МІСТА Страховий стаж набуває актуальності!

Страховий стаж набуває актуальності!

Створено: П'ятниця, 24 листопада 2017, 12:26

З 01 жовтня поточного року стартував І етап пенсійної реформи, який полягав в оптимізації пенсійних виплат. Проведеними перерахунками вдалося ліквідувати значну різницю між пенсіями призначеними за рівних умов у різні роки.

З 01 січня 2018 року впроваджуються нові зміни в пенсійне забезпечення.        Мінімальний страховий стаж для виходу на пенсію у 60 років складе 25 років, замість 15 діючих на сьогодні. Щороку необхідний страховий стаж буде збільшуватись на 1 рік і у 2028 році сягне 35 років.

Підвищення необхідного страхового стажу  стане передумовою легалізації зайнятості в Україні. Адже, щоб набути необхідного страхового стажу кожен українець буде зацікавлений в офіційному працевлаштуванні.

Законом передбачено також можливість купівлі страхового стажу шляхом підписання угоди добровільної участі в системі загальнообов’язкового державного соціального страхування. Однак, одноразова сплата передбачається в подвійному розмірі діючого тарифу.

Поняття «страховий стаж» з’явилось в країні з січня 2004 року та замінило таке поняття як «трудовий стаж», але не всі записи в трудовій книжці про роботу людини відповідає її страховому стажу. Для того, щоб робочий місяць зарахувати до страхового стажу, сума внеску до Пенсійного фонду України повинна бути не менше ніж мінімальний страховий внесок (на разі не менше 704 грн.). Якщо ж людина працює на половину мінімальної заробітної плати, тоді страховий стаж буде нараховуватись не за місяць, а тільки за ті дні, за які були сплачені страхові внески.

До страхового стажу також входить відпустка по догляду за дитиною до 3 років.

Якщо ви вчились до 2004 року цей період автоматично зарахується Вам у трудовий і страховий страж. А ось всі хто вчились пізніше таких привілеїв не отримають. Весь трудовий стаж, який був отриманий до 01.01.2004 р. буде зарахований як страховий. За фактом страховий  стаж залежить не від відпрацьованих днів або місяців, а від того чи була заплачена потрібна сума внесків до Пенсійного фонду України, яка знімається з заробітної плати.

Строкова військова служба зараховується до  страхового стажу до 01.01.2007 р. за записами військового квитка, а з цієї дати за даними системи персоніфікованого обліку.

Тетяна Кошлата, начальник Нововолинсько-Іваничівського

об’єднаногоуправління Пенсійного фонду України