012    01

Про місто НОВИНИ МІСТА Як не стати жертвою торгівлі людьми

Як не стати жертвою торгівлі людьми

Створено: Четвер, 12 жовтня 2017, 16:57

торгів

Є декілька основних правил, які вбережуть від потрапляння в ситуацію торгівлі людьми:

- не вірте рекламіфірми, яка не відповідає вимогам законодавства України (невказує повної назви фірми, її адреси, номеру ліцензії та органу ліцензування, що її видав). Торгівці людьми можуть ввести Вас в оману, використовуючи різноманітні фірми-посередники з працевлаштування за кордоном, туристичні, шлюбні та модельні агенції, служби знайомства, агенції шоу – бізнесу, оголошення, рекламу в ЗМІ та Інтернеті;

- незнайомих людей, а часом навіть родичів, друзів, сусідів, знайомих;

- не ведіть переговори про навчання, працевлаштування чи шлюб наодинці з агентом.Запросіть взяти участь у переговорах довірену особу – це може бути ваш юрист чи близька людина;

- перевірте, чи має фірма ліцензію на надання відповідних послуг (навчання, працевлаштування за кордоном). Таку інформацію Ви можете отримати в  Державному центрі зайнятості Міністерства праці та соціальної політики Україниза телефоном 8-044-289-50-97 щоденно після 17:00;

- зв’яжіться з Посольством країни, куди Ви плануєте подорож та дізнайтесь про правила щодо працевлаштування або навчання  іноземців;

-  особисто оформлюйте пакет документів та самі сплачуйте за послуги. Це не дасть можливості торгівцям людьми втягнути вас у боргову залежність або вчинити злочин стосовно інших осіб за вашими документами. Не користуйтеся послугами незнайомих осіб, які пропонують вам допомогу в оформленні виїзних документів, продовженні терміну перебування на території іноземної держави.

Окрім основних правил, потрібно мати на увазі, що термін перебування  в іноземній країні зазначено у візі, туристична чи гостьова віза не дають право на легальне працевлаштування, це незаконно. Через це  ви можете стикнутися з нелегальним становищем, експлуатацією та принизливою депортацією із країни. Укладайте відповідний контракт, складений зрозумілою для Вас мовою у двох примірниках, один з яких залишається у вас. Ніколи нікому у жодному разі не віддавайте свої ідентифікаційні документи крім офіційних службовців.  Обов’язково залиште рідним ксерокопію свого паспорта громадянина України, закордонногопаспорта, візи, контракту про навчання чи працевлаштування, свідоцтва про народження, проїзних документів та нещодавно зроблені фотографії, а також повідомте їм телефонні номери свого роботодавця, своїх друзів за кордоном, консульства (посольства) України та місця потенційного проживання.

Візьміть за правило постійно телефонувати рідним у домовлений день та час.Заздалегідь домовтесь з рідними про «кодове слово» у розмові, на випадок, якщо ви не зможете вільно розмовляти по телефону, перебуваючи під чиїмось наглядом. Зробіть та тримайте при собі копії національного та закордонного паспортів. Це значно спростить процедуру відновлення документів для повернення в Україну. Не ставте себе в залежне положення, приймаючи подарунки або позичаючи гроші.

Якщо Ви опинилися у скрутному становищі за межами України, звертайтеся за допомогою до:

- Посольства або Консульства України у країні Вашого перебування, де Вам допоможуть отримати документи, що засвідчують Вашу особу, і повернутися на Батьківщину.

- Національного товариства Червоного Хреста або Червоного Півмісяця, де Вам можуть надати можливість відновити зв’язок з рідними та повідомити їм про своє скрутне становище.

- Міжнародних, громадських, благодійних організацій, де Ви також зможете отримати допомогу та підтримку.

Заздалегідь підготуйте та тримайте при собіперелік організацій, із зазначенням адреси та номерів телефонів, що працюють у сфері протидії торгівлі людьми.

Нововолинський міський центр

соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді