На сайті 54 гостей та відсутні користувачі

Про місто НОВИНИ МІСТА Прийомна сім’я : можливість для дитини жити в родині

president1    kabmin1    verhovna-rada1

Прийомна сім’я : можливість для дитини жити в родині

Створено: Понеділок, 09 жовтня 2017, 11:35
Перегляди: 425
Поділитися

    -098

Прийомна сім’я – альтернативна форма виховання для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Кожна дитина має право на виховання у сімейному оточенні, батьки зобов’язані створити для своїх дітей нормальні умови для життя та виховання. Щодо дітей, які за певних життєвих обставин залишились без батьківського піклування, то обов’язок забезпечення їхнього розвитку й виховання бере на себе держава.

 

Пріоритетом у влаштуванні дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, законодавством України визначено сімейні форми виховання такі як усиновлення, опіка, піклування, прийомна сім’я та дитячий будинок сімейного типу.
Переваги сімейного виховання, порівняно з інституційним, безперечні, оскільки тільки сім’я була і залишається для дитини природнім, необхідним всеохоплюючим середовищем, орієнтованим на розвиток індивідуальних особливостей дитини.
У місті ведеться робота щодо розвитку прийомних сімей, як альтернативної форми сімейного виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Альтернатива полягає в тому, що ті з дітей, які не були усиновленні чи взяті під опіку, піклування і які до недавна направлялися в інтернатні заклади, мають можливість бути влаштованими у сім’ю.
Прийомна сім’я – це сім’я або окрема особа, що не перебуває у шлюбі, яка добровільно взяла із закладів для дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, від 1-го до 4-х дітей на виховання і спільне проживання.
Кандидати в прийомні батьки обов’язково проходять курс підготовки, розрахований на осмислення батьками проблем, пов’язаних із приходом у сім’ю вихованця. Утримання прийомної дитини фінансується державою, прийомним батькам виплачується грошове забезпечення.
Особливістю прийомної сім’ї є те, що дитина, яка влаштована в сім’ю не позбавляється соціально-правового статусу, за нею зберігається всі пільги, передбачені законодавством України для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.
Робота з кандидатами по створенню прийомних сімей у м. Нововолинську та сел. Благодатне покладається на службу у справах дітей та міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.
Так на території міста функціонує 5 прийомних сімей та 1 дитячий будинок сімейного типу, в яких виховується 15 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.
За детальнішою інформацією про створення прийомної сім’ї або дитячого будинку сімейного типу необхідно звертатися до служби у справах дітей виконавчого комітету Нововолинської міської ради (м. Нововолинськ, пр-т Дружби, 27) та Нововолинського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (м. Нововолинськ, б-р Шевченка, 7).


Служба у справах дітей

 

Анонс

КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ

petition

pet2

1595

 5b2282ac5dfc6366790058

vlada

5 1

volynrada

3456789

calculation

12 copy copy copy copy

DV-001

tmg

240233 copy

X7-Energoefektyvnist-001

Grom-Dumka-0011

від 

kordonynet