012    01

Про місто НОВИНИ МІСТА На засіданні комісії з питань захисту прав дитини розглянули одинадцять питань

На засіданні комісії з питань захисту прав дитини розглянули одинадцять питань

Створено: Вівторок, 13 червня 2017, 12:57

б 2

Одинадцять питань розглянули на засіданні комісії з питань захисту прав дитини, що відбулася  днями у міській раді. Її  провів перший заступник міського голови, секретар ради Андрій Сторонський.  Найбільш  болючим та гострим було обговорення питання, що стосувалося прийняття рішення про доцільність чи недоцільність позбавлення батьківських прав батьків, які не виконують своїх  обов'язків. Комісія, зваживши всі "за" та "проти", вирішила за доцільне позбавити батьківських прав батька неповнолітньої дитини та матір, яка теж не справляється зі своїми обов’язками, хоча їм було наголошено, що рішення комісії носить рекомендаційний характер, а остаточний вердикт прийматиме суд. Також члени комісії задовольнили ще два звернення матерів, які звернулися до служби у справах дітей про позбавлення  батьківських прав батьків, які не беруть участі у вихованні своїх дітей .

Члени комісії надали дозвіл на здійснення зняття з реєстрації та реєстрації місця проживання неповнолітнього. Також комісія розглянула заяву керівництва одного з навчальних закладів про відрахування учня, який систематично пропускає заняття. Наразі дозвіл не надано до вирішення подальшого навчання учня у вечірній школі.

Одне питання порядку денного стосувалося впровадження у місті інноваційної соціальної послуги, спрямованої на допомогу вразливим сім’ям з дітьми та попередження соціального сирітства – сімейного патронату.

Патронат над дитиною – це тимчасовий догляд, виховання та реабілітація дитини в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками або іншими представниками складних життєвих обставинах.

Постановою КМУ № 148 від 16.03.2017року визначено порядок запровадження та надання послуги патронату.

Ознайомившись з даними матеріалами та взявши до уваги те, що у місті є особи, які бажають виконувати обов’язки патронатного вихователя, члени комісії вирішили рекомендувати винести на розгляд виконкому питання про запровадження  послуги з патронату  над дитиною у м. Нововолинську.

Відділ з питань внутрішньої політики, взаємодії

із ЗМІ та зв"язків з громадськістю міськвиконкому.