Про місто НОВИНИ МІСТА Забезпечення правопорядку в Нововолинську обговорювали на нараді у міській раді

Забезпечення правопорядку в Нововолинську обговорювали на нараді у міській раді

Створено: Четвер, 08 червня 2017, 16:31

Питання про забезпечення громадського порядку у Нововолинську стало предметом розмови сьогоднішньої наради у міській раді, яку провів міський голова Віктор Сапожніков. У засіданні взяли участь перший заступник міського голови, секретар ради Андрій Сторонський,  начальник Нововолинського відділення поліції Володимир-Волинського відділу поліції ГУНП у Волинській області Андрій Литвин, його заступник Тарас Пастерук, депутати Волинської обласної та міської рад, громадські активісти міста. Упродовж півтори години тривала гостра дискусія.

Одним із напрямків роботи поліції є боротьба з наркоманією.Тож чимало часу обговорювали саме цю проблему. Як заувавжив Андрій Литвин, нещодавно проведено ряд обшуків у місті, у результаті чого вилучено значну кількість наркотичних засобів та матеріальних цінностей, виявлено 2 нарколабораторії. Наразі проводиться експертиза.

Також він повідомив, що уже укомплектовано штат дільничних інспекторів. Разом з тим наголосив, що існує проблема із патрульно-постовою службою, тому залучаються сили спецроти та національної гвардії. Періодично проводяться відпрацювання. Як позитив Андрій Литвин відзначив, що рішенням останньої сесії міськради виділені кошти для придбання камер відеоспостереженя, тож займатимуться закупівлею та встановленням обладнння і це, на його думку, дасть змогу більше контролювати правопорядок у місті.

У ході спілкування міський голова Віктор Сапожніков поцікавився у керівника міського відділку поліції питанням щодо встановлення причини пошкодження автомобіля одного з активівстів на 15-ому мікрорайоні  та станом справ із розкриттям тяжкого злочину, пов»язаного з убивством Катерини Литкіної. За словами Андрія Литвина, проводиться огляд місця, де знаходився автомобіль, вилучені окремі речові докази та триває розслідування. Однак, із – за таємниці слідства усі факти розкривати не можна. А щодо вбивства Катерини Литкіної, то у Ковелі проходить суд, але  вирок  ще не оголошений.

Також очільник міста попоросив головного поліцейського  дати відповідь на запитання: «Чи покращилася ситуація стосовно розслідувань злочинів у місті загалом і яка  ще допомога необхідна для  забезпечення правопорядку в Нововолинську?»

- Минулого року відсотсок розкриття злочинів становив 20,1, а станом на цей період   - більше 35. Тож є покращення у цьому напрямку, - повідомив Андрій Литвин.

На його думку, треба відновити фінансування Варти порядку, до якої задіяно понад 90 осіб.

На нараді присутні висловлювали свої думки. Були різні пропозиції. Пропонували  використовувати телефон довіри, звернути увагу на освітлення внутріквартальної території вулиць, створювати громадські формування, активно пропагувати здоровий спосіб життя, задіяти соціальну рекламу з метою недопушення поширення  наркоманії  в місті.

Віктор Сапожніков зазначив, що у результаті його неодноразових наполягань можливо вдасться створити новий підрозділ у кількості 50 осіб. Також  пообіцяв допомагати діяльності Варти порядку. Значна увага - розвитку спорту. Так, на цей рік заплановано створити ще два спортивні об»єкти: у районі автостанції та біля Будинку спорту. Зійшлися на думці, що  спільними зусиллями криміногенна ситуація в місті покращиться.

На початку наступного тижня  має відбутися зустріч керівництва міста та міського відділу поліції, окремі завдання узагальнять відповідним розпорядженням міського голови. Крім того, інформацію керівництва міського відділу поліції щодо дотримання правопорядку у місті заслухають на сесії Нововолинської міської ради у серпні поточного року.

Відділ з питань внутрішньої політики,

взаємодії із ЗМІ та звязків з громадськістю міськвиконкому.