012    01

Про місто НОВИНИ МІСТА Якою буде співпраця між Нововолинськом та селами

Якою буде співпраця між Нововолинськом та селами

Створено: Середа, 07 червня 2017, 23:14

ctkj

Відповідно до спільного розпорядження Нововолинського міського голови Віктора Сапожнікова та Грядівського сільського голови Миколи Бородчука від 15 травня 2017 року створено спільну комісію щодо підготовки проектів договорів про співробітництво між територіальними громадами міста та села. До складу цієї комісії увійшли представники органу місцевого самоврядування Нововолинська, депутати Іваничівської районної й сільської рад та керівники окремих установ.  Учора, 6 червня, у такому складі в Нововолинській міськраді відбулося перше засідання. Уже є відповідні напрацювання.Перший заступник міського голови, секретар ради Андрій Сторонський повідомив про ініціативи, розроблені виконавчим комітетом міської ради. Вони були направлені для ознайомлення у Грядівську сільську раду, у яку входять такі ще села як Тишковичі, Низниничі, Кропивщина, Хренів.

Сільський голова Микола Бородчук висловив позиції своєї громади стосовно співпраці у житлово-комунальному господарстві, щодо розвитку культури, спорту та медицини. Не обійшли поза увагою і земельне питання. Зокрема, сільський голова повідомив, що рішення, які пов’язані із виділенням земельних ділянок, мають намір приймати тільки після обговорення на сходах селян з не менш як 20-відсотковою явкою населення того села, в якому надається земельна ділянка. Серед питань житлово-комунальної сфери Микола Бородчук акцентував увагу на таких як встановлення освітлення на окремих ділянках дороги, де його ще немає, використання обладнання та техніки комунальних служб міста для розчищення доріг й грейдерування, організації додаткового рейсу для перевезень пасажирів.
   Чимало часу відвели на обговорення медичного питання. Як повідомив головний лікар Нововолинської ЦМЛ Віктор Мороз, з квітня і до кінця червня цього року жителі Грядіської сільської ради отримують безкоштовну допомогу у Нововолинській лікарні. Тільки за два попередні місяці із цих сіл у відділеннях стаціонару проліковано 50 мешканців та 147 – амбулаторно. До слова, Поромівська та Литовезька ОТГ передали частину грошей зі своїх бюджетів на лікування мешканців у Нововолинську. Разом з тим Грядівська сільська рада має намір звернутися з клопотанням до Іваничівської районної ради, аби кошти за перший та другий рівень надання медичної допомоги передали Нововолинській міській раді.
   Вислухавши усі вимоги представників Грядівської сільської ради, Андрій Сторонський наголосив, що співпраця має бути взаємовигідною, ні село для міста, ні місто для села не повинні бути донором, адже посадовці несуть відповідальність перед громадами. А заступник міського голови Олександр Громик підкреслив, що згідно з Законом реєстрація спільних проектів учасників співпраці фінансується державою. Тому потрібно працювати у напрямку, аби потрапити у проект регіонального розвитку. Тоді основні витрати повинні фінансуватися із державного бюджету.
    Озвучені на засіданні питання розглянуть з представниками відповідних служб міста, після чого вони будуть доведені до відома громадян, а прийняті рішення обговорять на наступному засіданні, яке вирішили провести у кінці червня в Грядах.

Відділ з питань внутрішньої політики, взаємодії

із ЗМІ та зв"язків з громадськістю міськвиконкому.