012    01

Про місто НОВИНИ МІСТА Нововолинський центр зайнятості долучився до інформаційної кампанії з питань протидії торгівлі людьми

Створено: Середа, 07 червня 2017, 14:28

дл

Серед найголовніших порушень прав людини в сучасному світі актуальним є злочин, який має багато назв – «контрабанда людьми» «біле рабство», «торгівля людьми».В усіх областях України в даний час проводиться   інформаційна  кампанія з питань протидії торгівлі людьми, до якої долучився і Нововолинський міський центр зайнятості.

07 червня в міському центрі зайнятості проведений семінар для безробітних на тему: «Попередження зовнішньої нелегальної трудової міграції та торгівля людьми» за участю начальника Нововолинського бюро правової допомоги Вікторії Скриннік.

Розширення правової обізнаності безробітних з метою недопущення потрапляння в рабство, зокрема, трудове, вербування, перевезення, одержання людей шляхом погрози силою, шахрайства – ось ті основні питання, які розглядались на даному семінарі.

Розпочала семінар провідний фахівець з профорієнтації Оксана Самолюк, яка дала відповідь на актуальне запитання: як виглядає рабство у наш час? Це вербування людини, обіцянки їй хорошої роботи, якихось перспектив, високих заробітків. Ідеться, як правило, про перевезення людини за кордон, обмеження її свободи. Доповіла, що понад 160 000 українців постраждали від торгівлі людьми з 1991 року, що робить Україну однією з основних країн походження постраждалих від сучасного рабства в Європі.

Провідний юрисконсульт Тетяна Михалюк зосередила увагу безробітних на попередженні та запобіганні торгівлі людьми. Наголосила, що жертвами торгівлі людьми можуть стати чоловіки, жінки, діти, – з метою примусової праці, жебрацтва. Поінформувала, що в Україні виявленням та протидією торгівлі людьми займається, зокрема, Міжнародна організація з міграції, яка надає допомогу внутрішньо переміщеним особам і людям, які зазнали наслідків конфлікту, протидіє торгівлі людьми; Національна поліція; Держприкордонслужба та низка громадських організацій.

Начальник Нововолинського бюро правової допомоги Вікторія Скриннік поінформувала безробітних, що торгівля людьми – це особливо тяжкий злочин, який передбачає кримінальну відповідальність.

Зорієнтувала присутніх бути пильними при підборі роботи за кордоном, щоб не потрапити в рабство. При виїзді за кордон тримати зв’язок з рідними, дізнатись контактну інформацію посольства та консульства України у країні, до якої збираються на роботу.

Порекомендувала ознайомитись із мінімальними виплатами заробітної плати за кордоном, компенсацією за втрату працездатності. Акцент був зроблений на тому, що безпека громадян саме в їх руках.

Підсумовуючи, можна зазначити, що служба зайнятості ставить за мету проведення таких семінарів, щоб збільшити обізнаність громадян про торгівлю людьми, усвідомити гостроту проблеми, визначити причини, форми та ознаки цього явища, розкрити шляхи попадання в цю ситуацію. Адже торгівля людьми неабияк стосується нашої держави.

Провідний юрисконсульт Тетяна Михалюк