Про місто НОВИНИ МІСТА Про компенсацію населенню на оплату комунальних послуг в умовах підвищення цін і тарифів

Створено: Понеділок, 12 травня 2014, 11:01

З 1 липня 2014 року набирає чинності Постанова Кабінету Міністрів України від 05.04.2014 року № 83 Про Порядок призначення і надання населенню компенсації додаткових витрат на оплату газопостачання, централізованого опалення та централізованого постачання гарячої води  в умовах підвищення цін та тарифів на зазначені послуги.

Цей  Порядок поширюється на сім'ї, які складаються з громадян  України, іноземців, осіб без громадянства, які на законних підставах перебувають на території України, якщо середньомісячний сукупний дохід сім'ї за попередні шість місяців не перевищував величини прожиткового мінімуму для сім'ї, що визначається як сума прожиткових мінімумів для кожного члена сім'ї відповідно до його належності до основних соціальних і демографічних груп населення.

Розрахунок сукупного доходу сім'ї проводиться відповідно до Методики обчислення сукупного доходу  сім'ї для всіх видів соціальної допомоги на підставі довідок про дохідта майновий стан всіх членів сім'.

У разі коли будь-хто з працездатних членів сім'їнадає інформацію про відсутність доходів

за будь-який місяць протягом періоду, за який визначається сукупний дохід, до розрахунку приймається дохід такого члена сім'ї на рівні прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Компенсація розраховується окремо для кожного виду комунальних послуг   як різниця між розміром плати за комунальні послуги у межах норм споживання( з урахуванням пільг та субсидій) після підвищення цін і тарифів на комунальні послуги та розміром відповідного платежу, який сім'я сплачувала до зміни цін та тарифів на комунальні послуги.  При цоьму застосовується норма володіння чи користування площею житла та норми споживання комунальних послуг, з урахуванням яких призначається субсидія.

Для призначення компенсації особа, яка зареєстрована у житловому приміщенні, звертається до відділу допомог та компенсацій управління праці та соціального захисту населення та подає такі документи:

- заяву, в якій зазначає відомості про всіх зареєстрованих осіб в житловому приміщенні: – прізвище, ім'я та по батькові, число, місяць, рік народження, серію, номер паспорта , ким, коли виданий, реєстраційний номер облікової картки платника податків, види отримуваного доходу за попередніх  шість місяців та згоду на обробку персональних даних;

- довідку про склад зареєстрованих у житловому приміщенні осіб;

-довідки про доходи з усіх джерел надходжень кожної особи, зареєстрованої у житловом приміщенні за формою № 192, затвердженою Мінсоцполітики за шість місяців, які передують місяцю звернення.

Компенсація надається на безповоротній основі, розраховується з місяця звернення за її наданням до завершення опалювального періоду 2014-2015 років. Призначена компенсація щомісяця перераховується підприємствам, які надають комунальні послуги, і зараховується на особові рахунки заявника.

Надання компенсації припиняється :

- за поданням підприємства, якщо заявник не сплачує комунальні послуги з місяця в якому надійшло таке подання;

- якщо заявник приховав або свідомо подав недостовірні дані про доходи зареєстрованих осіб, що влинуло на втановлення права на компенсацію і визначення її розміру з місяця в якому виявлено порушення;

Припинення компенсації проводиться з місяця, що настає за місяцем у якому відбулись:

-  переїзд сім'ї ;

-  смерть одинокої особи;

-  надійшла заява отримувача про припинення.

Суми надміру нарахованої компенсації внаслідок свідомого подання заявником недостовірної інформації, повертається ним на вимогу органу праці та соціального захисту населення. У вапдку коли заявник добровільно не повернув надміру нараховану компенсацію, питання про її стягнення вирішується у судовому порядку

З 1 липня 2014 року за призначенням компенсації потрібно звертатись у відділ соціальних допомог та компенсацій з повним пакетом документів у зв'язку з тим, що термін донесення документів постановою не передбачений.

Прийом заяв буде здійснюватись за попереднім записом, який проводиться  за адресою бул. Шевченка, 7 каб.102 (перший поверх), або за тел. 30107.

Відділ соціальних допомог та компенсацій

управління праці та соціального захисту населення

logo AUC

20190905133929-9814