Про місто НОВИНИ МІСТА Орендарям землі варто потурбуватися про переукладення договорів оренди та скоригувати зобов’язання з плати за землю

Створено: Середа, 07 травня 2014, 08:55

zemlesmes1

Оренда плата за землю не може бути меншою за 3 відсотки від грошової оцінки землі. Таку зміну до Податкового кодексу України щодо розміру плати за землю передбачає Закону України від 27 березня 2014 року №1166-VІІ «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні».

Зважаючи на той факт, що у договорах оренди землі, укладених до вступу у дію цього закону, сума плати за землю, як правило, значно нижча, фахівці Нововолинської ОДПІ  звертаються з проханням до орендарів переглянути наявні договори оренди землі і скоригувати їх положення відповідно до вимог Закону України від 27 березня 2014 року №1166-VІІ «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні».

Звертаємо увагу, що мінімальний розмір орендної плати за землю вказаним законом визначено шляхом викладення підпункту 288.5.1 пункту 288.5 статті 288 в новій редакції. Для всіх категорій земель, в тому числі для земель сільськогосподарського призначення, розмір орендної плати встановлюється у договорі оренди, але річна сума платежу «не може бути меншою 3 відсотків нормативної грошової оцінки».

Таким чином, ті платники орендної плати за землю, як юридичні, так і фізичні особи – підприємці, які орендують землі в т.ч. сільськогосподарського призначення, але сплачують за оренду землі менші суми, ніж визначає ухвалений закон, а саме менше, ніж 3 відсотки від нормативної грошової оцінки земель (в тому числі за ріллю, сіножаті, пасовища тощо), повинні здійснити коригування грошових зобов’язань.

Не пізніше  20 травня 2014 року платники плати за землю повинні  подати уточнюючі податкові декларації, у якій відобразити, до внесення змін у договори оренди, зобов’язання з врахуванням нового визначення мінімального розміру орендної плати за землю .

Нововолинська ОДПІ ГУ Міндоходів  у Волинській області

logo AUC