Про місто НОВИНИ МІСТА Облік депозитних сум

Облік депозитних сум

Створено: Четвер, 16 квітня 2015, 16:19

yak-organizuvati-upravlinskiy-oblik

Органи ВДВС мають відповідні  рахунки в органах Державної  казначейської служби України для  обліку депозитних сум  і зарахування стягнутих з боржників коштів та їх виплати стягувачам  у національній валюті в банках. Розрахунки з таких рахунків здійснюються  тільки в  безготівковій формі. Не допускаються  видача та переказ стягнутих державними  виконавцями сум стягувачам без зарахування на депозитний рахунок органу ВДВС. Для контролю і перевірки стану рахунків у національній валюті та визначення належності коштів ведеться звітність за депозитними сумами органів ВДВС.

В органі  ВДВС щодо кожного рахунку заводиться книга обліку депозитних сум  строком на один рік. Ведення книги здійснюється в підсистемі  обліку депозитних сум Єдиного реєстру. Розпорядчим документом   начальника органу  ВДВС визначається особа, відповідальна  за ведення книги за кожним рахунком, яка здійснює підготовку розрахункових документів про  перерахування коштів, а також ведення необхідних нарядів банківських документів та розпоряджень  державних виконавців. У міру  надходження з органу  Державної казначейської служби  України або  банку виписок про наявність  на відповідному рахунку коштів у книгу негайно вносяться записи. Державний  виконавець на виписці  Державної казначейської  служби України або банку  поряд із  сумою, що надійшла на рахунок, ставить  дату та підпис. Після  цього   не пізніше ніж протягом трьох робочих днів від дня ознайомлення з інформацією про надходження коштів державний  виконавець  готує  одне розпорядження (у  тому числі  за зведеним виконавчим провадженням), яке  затверджується начальником органу ВДВС із зазначенням дати та скріплюється печаткою органу ВДВС. Копії  платіжних доручень (реєстри до платіжних доручень)  про  перерахування коштів стягувачам  долучаються до матеріалів виконавчого провадження,  яким  визначено  належність  указаних коштів стягувачам. Підготовка  розрахункових документів  про  перерахування  коштів здійснюється  особою,  відповідальною за ведення  книги, не пізніше ніж протягом трьох робочих днів з дня отриманн розпорядження державного  виконавця. Кошти, що надійшли  на депозитний  рахунок від реалізації  конфіскованого майна, перераховується  до державного бюджету протягом трьох  робочих днів з дня надходження коштів.

При перерахуванні коштів, які належать стягувачу-юридичній особі, списання коштів з відповідних рахунків органу ВДВС здійснюються на підставі платіжних доручень. Платіжне  доручення підписується  керівником ВДВС та особою, яка уповноважена за ведення відповідного рахунку. При задоволенні   вимог стягувачів зведеного виконавчого провадження стягнута з боржника сума розподіляється між стягувачами  згідно з  виконавчими документами, за якими відкрито виконавчі провадження і закінчився встановлений державним виконавцем строк для самостійного виконання рішення, на день зарахування стягнутої  суми на депозитний  рахунок органу ВДВС. Державний  виконавець, складає розрахунок про розподіл грошових коштів і здійснює  їх перерахування у міру їх стягнення. Розрахунок затверджується начальником  відділу та долучається до матеріалів виконавчого  провадження. Строк проведення виконавчих  дій щодо зведеного виконавчого провадження відраховується з  моменту приєднання до зведеного виконавчого провадження  останнього виконавчого документа.

Кошти, які внесені на депозитний рахунок органу  ВДВС та які не витребувані сторонами  виконавчого  провадження протягом  року з дня їх зарахування на депозитний рахунок, зараховуються до Державного  бюджету України. Дозвіл на перерахування коштів з рахунку надається виключно  керівником органу  ВДВС  або уповноваженою  ним особою, який є розпорядником рахунку.Контроль за перерахуванням  коштів  з рахунків покладається  на керівника  органу ВДВС.

Головний  спеціаліст ВДВС

Нововолинського  МУЮ                                                                           Шульга  Тетяна Сергіївна