Про місто НОВИНИ МІСТА Особливості оподаткування та встановлення ставок з єдиного податку

Особливості оподаткування та встановлення ставок з єдиного податку

Створено: Середа, 28 січня 2015, 17:15

images 2

Нововолинська ОДПІ ГУ ДФС у Волинській області  у зв”язку з набранням чинності Закону України від 28 грудня 2014 року №71-VIII “Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи” повідомляє про зміни в податковому законодавстві.

Відповідно до Закону №71, починаючи з 1 січня 2015 року, запроваджено оптимізацію кількості груп платників єдиного податку до чотирьох зі збільшенням існуючого максимального розміру доходу, який дає змогу перебувати на спрощеній системі оподаткування (для пepшої та другої груп), зниження ставок єдиного податку для платників третьої групи.

Таким чином, на сьогодні суб'єкти господарювання, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, поділяються на такігрупи платниківєдиного податку:

1)    перша група - фізичні особи - підприємці, які не використовують
працю найманих
oci6, здійснюють виключно роздрібний продаж товарів з
торговельних м
ісць на ринках та/або провадять господарську діяльність з
надання   побутових  послуг   населенню   i   обсяг  доходу   яких  протягом
календарного року не перевищуе 300
тисяч гривень;

2)    друга група - фізичні особи - підприємці, які здійснюють господарську
д
іяльність з надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного
податку та/або населению, виробництво та/або продаж товарів, діяльність у
сфері ресторанного господарства, за умови, що протягом календарного року
відповідають сукупності таких критеріїв:не використовують  працю найманих oci6  або  кількість  oci6,  які перебувають з ними у трудових відносинах, одночасно не перевищуе 10 oci6; обсяг доходу не перевищуе 1500000 гривень;

Фіксовані ставки єдиного податку для платниківпepшої - другої групне змінились та залишились на рівні ставок 2014 року.

3)третя група - фізичні особи – підприємці, які не використовують працю
найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових
відносинах, є необмеженою та юридичні особи - суб'єкти господарювання будь-
якої організаційно-правової форми, у яких протягом календарного року обсяг
доходу не перевищує 20  мільйонів гривень;
Ставка складає 2  відс. доходу – у разі сплати ПДВ та 4 відс. доходу  – у разі включення ПДВ до складу єдиного податку;

4)четверта група - сільськогосподарські товаровиробники, у яких частка
с
ільськогосподарського товаровиробництва за попередній податковий (звітнийрік  дорівнює або перевищуе 75 відсотків.

Додатково повідомляємо, що Законом №71 запроваджено обов'язкове використання РРО для платників єдиного податку - фізичних oci6-підприємців: платників третьої групи - з 1 липня 2015 року, платників другої групи - з 1 січня 2016 року.

Водночас платники єдиного податку – фізичні  особи-підприємці другої та третьої груп при провадженнідіяльності на ринках, при продажу товарівдрібнороздрібної торгівельної мережі через засоби пересувної мережі, а також платники єдиного податку  першої групи не застосовують РРО (п. 296.10 ст. 296 Кодексу).

Нововолинська ОДПІ ГУ ДФС у Волинській області