На сайті 43 гостей та відсутні користувачі

Децентралізація влади Громадськість Волині активно обговорює Концепцію реформування органів місцевого самоврядування

Громадськість Волині активно обговорює Концепцію реформування органів місцевого самоврядування

Створено: Вівторок, 10 червня 2014, 12:20
Перегляди: 1638
Поділитися

“Нинішня система влади в Україна є надзвичайно централізованою і уповільнює шлях змін у нашому суспільстві ”,- на цьому начальник управління державної служби Головдержслужби України в області Валентин Малиновський наголосив сьогодні під час круглого столу “Реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні”.

  За його словами, без кардинальних змін у системі управління, державна система не зможе ефективно працювати, й починати реформування слід було ще в 1991 році, коли Україна тільки здобула незалежність.

   На думку Валентина Малиновського, централізація влади в державі призвела до фактичного нівелювання ролі регіонів у загальній системі. Думка громад, на його переконання, жодним чином не впливає на державну політику й розподіл ресурсів, а місцеве самоврядування часто є лише декларативним. “Роль громад щодо впливу на публічну владу є мінімальною і це призвело нині до ситуації, коли влада на місцях не має можливості та повноважень самотужки вирішувати поточні регіональні питання”, - підкреслив Валентин Малиновський.

   “Децентралізація влади  - єдиний правильний шлях для України, який вона мусить пройти. А позитивні зміни, які відчули наші західні сусіди після втілення таких реформ — яскраве тому підтвердження”, - зазначив він.

   Валентин  Малиновський коротко ознайомив учасників круглого столу з основними положеннями Концепції  реформування органів місцевого самоврядування. Зокрема, втілення реформи здійснюватиметься у два етапи, до 2017 року.  А основною метою реформи -  делегуванням місцевим громадам низки функцій для ефективної роботи на місцях, відтак і тих, які нині контролюються на обласному та загальнодержавному рівні.  Окрім того, передбачається і зростання фінансової самостійності.

   Детальніше із потенційними змінами до Конституції України щодо реформування системи місцевого самоврядування  можна ознайомитися, перейшовши за посиланням: http://voladm.gov.ua/index.php?option=com_k2&view=item&id=9922

   Прес-служба облдержадміністрації