> Управління соціального захисту населення УСЗН інформує В Україні стартували одночасно дві нових моделі монетизації субсидій

В Україні стартували одночасно дві нових моделі монетизації субсидій

Створено: П'ятниця, 22 лютого 2019, 15:52

Перша модель: одержувачі, яким була призначена житлова субсидія до 01.01.2019 року, отримають готівку у березні 2019 року для оплати комунальних послуг за лютий 2019 року.

Суми призначеної субсидії за лютий 2019 року Міністерством соціальної політики буде перераховано таким субсидіантам грошовими переказами через АТ «Ощадбанк», а пенсіонерам її виплатить Пенсійний фонд одночасно з виплатою пенсії.

Для отримання грошового переказу необхідно звернутись до найближчого відділення АТ «Ощадбанку» і надати паспорт та ідентифікаційний код.

Водночас із виплатою переказу кожному одержувачу буде відкрито персональний банківський рахунок, на який будуть зараховувати суми субсидії у квітні за березень, у травні за квітень.

Пенсіонери, які отримують пенсійні виплати через інші банки, зможуть зняти свою субсидію в їх банкоматах.

Для тих пенсіонерів, які не мають пенсійної картки, субсидію разом із пенсією будуть доставляти працівники АТ «Укрпошти».

Суть нового механізму виплати субсидії полягає у тому, що домогосподарство отримуватиме підтримку від держави у вигляді субсидії готівкою і далі зможе самостійно розраховуватись за спожиті послуги, а заощаджені кошти використовувати на свій розсуд. На період виплати субсидії у такий спосіб поняття «обов’язковий платіж» скасовується.

Друга модель: для всіх, кому призначена субсидія з січня 2019 року, беруть участь у іншій моделі монетизації. Для них всі розрахунки за спожиті послуги будуть здійснюватись з комунальними організаціями через АТ «Ощадбанк» Кожному одержувачу субсидії у лютому на мобільний телефон надійде СМС повідомлення про суму оплати за використані комунальні послуги за січень 2019 року, у березні – за лютий, у квітні – за березень, у травні - за квітень. Такі одержувачі житлової субсидії після закінчення опалювального періоду, отримають невикористану суму субсидії готівкою через АТ «Ощадбанк».

Таким чином з березня по травень 2019 року, уряд перевірить ефективність двох моделей монетизації і за результатами аналізу їх ефективності ухвалить рішення щодо впровадження однієї з них з травня 2019 року.

Одночасно повідомляємо, що надання субсидії припиняється за повідомленням комунальної організації у разі коли одержувач субсидії має прострочену заборгованість біль ніж один місяць за використані послуги, загальна сума якої перевищує 340,00грн. ( 20 неоподаткованих мінімумів).